Muzyczne festiwale w Krakowie. Co ciekawego będzie się działo w stolicy Małopolski na początku 2023 r.?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Muzyczne festiwale w Krakowie. Co ciekawego będzie się działo w stolicy Małopolski na początku 2023 r.?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kraków to duże, tętniące życiem miasto, w którym dzieje się naprawdę wiele. Jest to miasto, w którym regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, w tym cieszące się sporym zainteresowaniem festiwale muzyczne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że muzyka łączy ludzi, a im bardziej jest różnorodna, tym większe szanse, że coś dla siebie znajdą osoby o różnych gustach i preferencjach muzycznych. I takie właśnie są festiwale w Krakowie, w ramach których można posłuchać muzyki z bardzo różnych gatunków – od muzyki klasycznej, poprzez filmową, a kończąc na muzyce współczesnej o typowo rozrywkowym charakterze.

Muzyczne festiwale w Krakowie dla każdego miłośnika dobrych brzmień 

Kraków to miasto, które słynie z większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych o charakterze muzycznym. Od lat w stolicy Małopolski odbywają się liczne festiwale, które przyciągają całe rzesze miłośników dobrej muzyki z kraju i nie tylko – wiele krakowskich festiwali ma bowiem międzynarodowy charakter. Za organizację bardzo wielu z nich odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe, które dokłada wszelkich starań, aby repertuar był urozmaicony i spotykał się z uznaniem miłośników muzyki w każdym wieku.

Fot.: elements.envato.com / qurlson

W 2023 r. oferta festiwalowa KBF również będzie bardzo bogata, różnorodna i zdecydowanie warta zainteresowania każdego melomana. W planach jest wiele festiwali muzycznych, które będą odbywały się na przestrzeni kolejnych miesięcy tego roku. Miłośnicy muzyki będą mogli posłuchać zarówno muzyki współczesnej, w aranżacji grup muzycznych reprezentujących różne gatunki, jak i muzyki klasycznej, operowej, a także filmowej. Wszystko po to, aby każdy miłośnik dobrych brzmień znalazł coś dla siebie!

Jakie wydarzenia muzyczne odbędą się w tym roku w Krakowie?

W 2023 r. festiwale w Krakowie z pewnością przyciągną liczne rzesze miłośników różnego rodzaju muzyki – od klasycznej, przez lata 70 i 80, po współczesną. Wybór wydarzeń jest szeroki, a oto kilka przykładów. 19 marca na słuchaczy czeka koncert Alicji Majewskiej zatytułowany „Piosenki Korcza i Andrusa”, który odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Dzień później w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się Wiosenna Sinfonietka. 21 marca natomiast Pałac Potockich zaprasza na Early Music Day. 

W kwietniu na miłośników muzyki lat 90-tych XX w. czeka natomiast prawdziwa gratka – koncert „The Greatest Love of All” poświęcony twórczości Whitney Houston w wokalnym wykonaniu Belindy Davids. To wszystko i jeszcze więcej już w tym roku w Krakowie! Z pełnym programem festiwali muzycznych i innymi wydarzeniami kulturalnymi, które w kolejnych miesiącach odbędą się w Krakowie można zapoznać się na oficjalnej stronie KBF – ich pomysłodawcy i głównego organizatora. Warto również regularnie zaglądać na inne serwisy tej instytucji – tj. KBF:BILETY oraz karnet.krakowculture.pl, by być na bieżąco z krakowską kulturą i sztuką oraz w wygodny sposób zakupić bilety na wydarzenia.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / duallogic

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*