Planer dzienny czy tygodniowy – który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Planer dzienny czy tygodniowy – który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żyjemy tak szybko, że wydaje się, że czas ucieka nam przez palce. Często pojawia się prokrastynacja, przez którą odkładamy zadania na ostatnią chwilę, a później nie możemy z nimi zdążyć. Zjawisko to występuje szczególnie u osób, które mają wysokie ambicje, a zamierzone cele postrzegają jako jedno ogromne zadanie. Jeżeli tak patrzysz na organizację swojego czasu, prowadzi to do mniejszej efektywności. Istnieje wiele technik planowania czasu i zarządzania zadaniami, które pomogą wydostać się z błędnego koła prokrastynacji.

Techniki planowania czasu

Mimo, że każdy z nas posiada kalendarz w telefonie lub komputerze, badania dowodzą, że ręczne przygotowanie swojego planu dnia lub tygodnia wpływa korzystnie na kreatywność, motywację, skupienie i efektywność.  Wszelkiego rodzaju planery, kalendarze i dzienniki dają szerokie pole do pracowania nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi. Make it easy proponuje planery datowane i niedatowane, w których znajdziesz mnóstwo miejsca na wypróbowanie różnych technik planowania czasu.

  • technika listy zadań – najprostsza forma rozpisania zadań. Jej zaletą jest klarowność i motywacja, jaką dostajemy po odhaczeniu kolejnych punktów
  • technika bloków czasowych – podziel swój dzień na bloki, w których będziesz wykonywać określony typ zadań (np. zadania zespołowe, blok kreatywny, blok na telefony i maile, blok na zaległości itp.)
  • technika Pomodoro – zakłada, że efektywność łatwiej utrzymać planująć krókie przerwy. Podziel swój czas pracy na krótkie bloki, a po każdym znajdź 5 minut na przerwę.

Zobacz także: Sposoby planowania – wybierz najlepszy dla siebie

Poznaj swój schemat pracy

Wybór odpowiedniego planera powinien przede wszystkim uwzględniać twoje potrzeby i rodzaj planowania czasu, jaki wykorzystujesz zazwyczaj. Jeżeli twoja praca składa się z powtarzalnych zadań, planer tygodniowy od Make it Easy może przydać ci się szczególnie do planowania czasu poza pracą. Skorzystaj z wygodnego widoku całego tygodnia na dwóch sąsiadujących stronach, daj się zainspirować nowym cytatem na początku każdego miesiąca. Skorzystaj z podpowiedzi jak zaprojektować swoją mapę myśli i marzeń oraz zacząć pracować na zdrowymi nawykami.   

Jeżeli pracujesz kreatywnie, rozwijasz projekt lub szukasz nowego pola działalności poza swoją codzienną pracą, sprawdzi się u ciebie planer dzienny Make it Easy. Duża ilość miejsca na planowanie dzienne pozwoli uwolnić kreatywność i zastosować wyżej wspomniane techniki. Sprawdź, która technika będzie działać u ciebie najlepiej. Planery nie posiadają narzuconych dat, to od ciebie zależy kiedy zaczniesz planować. Planer tygodniowy wystarcza na cały rok codziennego planowania. Planer dzienny na 6 miesięcy codziennego planowania. 

Jeżeli jeszcze nie wiesz, który planer wybrać, odpowiedz sobie na te kilka pytań:

  • Robisz dalekosiężne plany czy planujesz z mniejszym wyprzedzeniem?
  • Czy sam planujesz swoją pracę, czy ktoś planuje ją dla ciebie?
  • Czy masz problem ze zweryfikowaniem swojej produktywności w ciągu dnia?

Jeżeli planujesz na dłuższy okres czasu, z pewnością przyda ci się planer tygodniowy. Dzięki niemu będziesz mieć łatwiejszy dostęp do szerszej perspektywy. Jeżeli sam planujesz swoją pracę, potrzebujesz więcej miejsca na codzienne zadania i ich mądre rozplanowanie. W tym wypadku wybierz koniecznie planer dzienny. Będzie również użyteczny w sprawdzaniu swojej produktywności każdego dnia, ponieważ w klarowny sposób zweryfikujesz, które zadania udało się wykonać i ile zajęły czasu. Mamy nadzieję, że teraz jakość twojej organizacji się poprawi i przyjdzie do ciebie wiele inspiracji w zaoszczędzonym czasie!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*