Przydatne gadżety rowerowe – okulary do jazdy na rowerze   

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przydatne gadżety rowerowe – okulary do jazdy na rowerze   
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wróciłeś do jazdy na rowerze po latach? Być może uczysz tej przydatnej umiejętności dziecko, a może w taki sposób lubi spędzać czas Twoja druga połówka? Zakup roweru to świetna decyzja, bo jazda na rowerze jest z jednym z najlepszych sposobów na aktywne spędzanie czasu. Z roku na rok wzrasta w Polsce liczba kilometrów tras rowerowych, a to sprzyja ciekawszym i dłuższym wycieczkom. Jednak zakup roweru to dopiero początek, mimo że często zajmuje nam on i tak sporo czasu. Gdy jazda na dwóch kółkach spodoba Ci się bardziej, będziesz potrzebować kilku przydatnych gadżetów.

Mamy już rower – co dalej?

Wybierając się na rower do parku lub dojeżdżając nim niedaleko do pracy zazwyczaj nie będziemy potrzebować wielu dodatkowych produktów. Jeśli jednak marzą Ci się dłuższe przejażdżki z dziećmi lub wielokilometrowe dystanse o bardziej sportowym charakterze przydadzą Ci się akcesoria, które podniosą poziom bezpieczeństwa i komfort z jazdy. Podstawa to z pewnością lampki rowerowe. Po pierwsze oświetlenia wymagają przepisy, ale jest to kwestia przede wszystkim zdrowego rozsądku. Zadbaj o to w szczególności, gdy kompletujesz gadżety dla dziecka. Odblaski nie są obowiązkowe, ale ułatwią kierowcy dostrzeżenie Cię na ulicy. Często wybierane produkty to także bidony na napój wraz z mocowaniem do roweru, licznik rowerowy, kask ochronny oraz okulary do jazdy na rowerze.

Fot.: elements.envato.com / ionadidishvili

Okulary rowerowe, które pomogą Ci zadbać o bezpieczeństwo

Jazda na rowerze ma coraz większą liczbę zwolenników. Aktywność na świeżym powietrzu zdecydowanie korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i pomaga się nam oderwać od codzienności. Dobór właściwych gadżetów może nie tylko zwiększyć naszą radość z jazdy, ale także przede wszystkim ułatwi nam zadbanie o bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny. Dobrej jakości okulary do jazdy na rowerze osłonią Cię zarówno przed ostrym słońcem, uciążliwymi wiatrem, jak i owadami. Okulary przeciwsłoneczne mają za zadanie ochronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz urazami, na jakie jesteśmy narażeni w trakcie zwłaszcza szybkiej jazdy na rowerze. Jest to zatem absolutny must have, gdy wkręcisz się w jazdę na poważnie, i na rowerze spędzasz wiele godzin.

Wybierz okulary do jazdy na rowerze dopasowane dobrze do Twojej pracy

Zarówno tak, jak w przypadku roweru, tak i okulary rowerowe muszą być dobrze dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Szybka i sportowa jazda to niestety także ryzyko. Kamień lub owad może spowodować nawet kolizję, a co za tym idzie poważny uraz. Weź pod uwagę kształt swojej twarzy i potrzeby. Dorze dopasowane okulary do jazdy na rowerze z brylano.com zawsze warto mieć przy sobie. Zabezpieczą nas one przed ostrym słońcem, które potrafi być uciążliwe nawet jesienią i wiosną. Okulary przeciwsłoneczne ułatwią nam także szybsze zauważenie zagrożenia na drodze i odpowiednią reakcję. Ogromny wybór nowoczesnych modeli pozwoli Ci dopasować je tak, by idealnie pasowały do Twojej twarzy. Znajdziesz tu zarówno modele męskie, jak damskie.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / tymoshchukph

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*