SWATCH ART JOURNEY PRZENOSI DZIEŁA SZTUKI NA TWÓJ NADGARSTEK

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
SWATCH ART JOURNEY PRZENOSI DZIEŁA SZTUKI NA TWÓJ NADGARSTEK
Fashion

Press info

Kultowe dzieła z pracowni artystów i ze ścian muzeum wkraczają w życie codzienne na całym świecie

Na całe życie zapada nam w pamięć ten pierwszy raz, gdy stajemy na wprost najsłynniejszych arcydzieł świata; to poczucie odkrywania nowych światów i twórczego iskrzenia. Na styku sztuki i świata Swatch dzieją się niesamowite rzeczy; od samego początku Swatch znajduje nowe sposoby przenoszenia sztuki do naszego życia.

Rok 2023 otwiera nowy rozdział w Swatch Art Journey, z 5 ważnymi premierami kolekcji kapsułowych, które ukażą się między połową marca a majem. Cała linia jest jak przygoda niosąca nas przez różne etapy historii sztuki, od Botticellego po Lichtensteina, a dzięki nieoczekiwanym detalom trudno byłoby o kolekcję bardziej w charakterze Swatch.

W swoich radośnie prowokacyjnych modelach GENT i NEW GENT, Swatch odświeża dziesięć wielkich arcydzieł: każdy zegarek jest hołdem złożonym artyście, który nie bał się próbować nowego.

Od marca 2023 r. dostępna będzie pierwsza część Kolekcji Swatch Art Journey. W maju ukaże się kolejna, wnosząc radość kreatywności do świata sztuki i kolekcjonerów Swatch na całym świecie.

Swatch x MoMA powstał na cześć POP Artu w setną rocznicę urodzin Roya Lichtensteina. Swatch x Magritte jest hołdem złożonym temu surrealiście z okazji 125. rocznicy urodzin.

Swatch x LE GALLERIE DEGLI UFFIZI to celebracja natury i kobiecości widzianych okiem wielkiego renesansowego mistrza Sandro Botticellego.

Swatch x LOUVRE ABU DHABI łączy energię „Wielkiej fali w Kanagawie” artysty Hokusai z majestatycznym „Astrolabium”.

Romans Swatch ze sztuką rozpoczął się w roku 1985 od pierwszego z długiej linii zegarków Art Special. Marka Swatch, od zawsze poszukująca sposobów demokratyzacji świata sztuki, sprzymierzyła się ze słynnymi muzeami, odtwarzając niektóre z najwspanialszych dzieł z ich kolekcji w nowej serii Museum Journey.

Rijksmuseum w Amsterdamie (2018) oraz Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie (2018) jako pierwsze otworzyły swoje podwoje dla Swatch, a wkrótce dołączyły: muzeum Louvre w Paryżu (2019), MoMA w Nowym Jorku (2021) i wreszcie paryski Centre Pompidou (2022).

Świętujemy setną rocznicę urodzin mistrza pop-artu Roya Lichtensteina

Gratka dla fanów pop-artu!

Swatch ponownie współpracuje z MoMA, tym razem dla uczczenia legendy amerykańskiego pop-artu, Roya Lichtensteina.

Dwa pełne energii zegarki z jego dziełami z kolekcji MoMA łączą unikalną sztukę w stylu komiksowym i monochromatyczne kropki Ben Day’a z radosną kreatywnością Swatch.

Oba zegarki Swatch x MoMA dostępne będą w sklepach Swatch, na Swatch.com, w sklepach MoMA Design Store oraz na store. moma.org od 16 marca 2023 r.

NA TEMAT MoMA

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, założone w 1929 roku przez trzy postępowe kobiety w ramach misji edukacyjnej, łączy ludzi z całego świata ze sztuką naszych czasów. MoMA aspiruje do roli katalizatora eksperymentów, nauki i kreatywności, miejsca spotkań dla wszystkich i domu dla artystów i ich pomysłów.

MoMA realizuje swoją misję, tworząc dynamiczną kolekcję z najwyższej pólki, odzwierciedlającą żywotność i złożoność sztuki współczesnej i nowoczesnej, opiekując się nią i ją prezentując; goszcząc co roku miliony osób, utrzymując biblioteki, archiwa i laboratoria konserwatorskie, uznawane za międzynarodowe centra badawcze; a także wspierając innowacyjne stypendia i publikacje.

„Z radością ponownie podejmujemy współpracę ze Swatch przy tych wspaniałych zegarkach przywołujących pamięć Roya Lichtensteina, którego liczne prace obecne są w kolekcji MoMA, w 100. rocznicę urodzin artysty”

Robin Sayetta

Director of Business Development w MoMA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*