Słynne restauracje wege na świecie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Słynne restauracje wege na świecie
Lifestyle

Kuchnia wegańska w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, a co za tym idzie, z każdym dniem ma kolejnych zwolenników. Ludzie bowiem rezygnują z jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych ze względów etycznych, zdrowotnych, a także smakowych. W tym artykule przedstawiamy najsłynniejsze wegańskie restauracje na świecie. 

  1. Joia we Włoszech

Głównym przedstawicielem kuchni wegańskiej we Włoszech jest restauracja Joia. Lokal ten prowadzony jest przez Pietra Leemanna, który zadbał o to, by można było nakarmić w nim zarówno ciało, jak i duszę. Restauracja czerpie z dietetyki chińskiej i ajurwedyjskiej, przygotowuje wykwintne, ale zdrowe dania, takie jak ravioli z antycznych zbóż z fenkułem.

  1. Vedge w Stanach Zjednoczonych

Jest to restauracja prowadzona przez małżeństwo, które stworzyło menu, bazując na lokalnych warzywach. Jest ono bardzo zdrowe, ale również intrygujące. W lokalu serwowane są na przykład grzybowe carpaccio z kaparami czy pieczony burak w soli z za’atarem i tahini z czarnym czosnkiem – nie sposób więc przejść obok niego obojętnie. 

  1. Crossroads w Los Angeles

Los Angeles uważane jest za jedno z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie. Na prowadzenie tam wysuwa się restauracja Crossroads, gdzie można skosztować kwiatów cukinii nadziewanych migdałową ricottą albo à la ostryg z karczochów. To właśnie w tym miejscu zjesz „łososia” z marchewki albo serek z nerkowców.

  1. Gauthier w Soho

Ta powstała w 2010 roku restauracja rozpieści kubki smakowe każdego smakosza. Posiada ona osobne roślinne menu, które cieszy się niemałą popularnością. Znajdziesz w nim między innymi tatara z marchewki z kolendrą, pora w sosie Grenbloise, carpaccio z kalarepy i wiele innych nietuzinkowych propozycji. 

  1. Tredwells w Londynie

W tym miejscu rośliny grają główne skrzypce. Jakie pozycje w menu są warte uwagi? Na pewno cukinia z zielonym sosem tahini i kruszonką sezamową, placek z ciecierzycy z sambalem i sezonowymi warzywami oraz tortellini w wędzonym kremie z groszku. Jeżeli będziesz kiedyś w Londynie – koniecznie odwiedź to miejsce!

  1. Mr Stacks w Amsterdamie

Mimo tego, że Amsterdam jest idealnym miejscem dla miłośników mięsa, to weganie również znajdą tu dla siebie wiele propozycji. Jedną z nich jest właśnie Mr Stacks, którego roślinne menu zainteresuje niejednego turystę. W tym mieście warto też zainteresować się takimi miejscami jak Amsterdam Vegan Restaurant i Vegan Junk Food. 

  1. OPA i Zakaim w Izraelu

Ponad pięć procent Izraelczyków to weganie. Izrael jest krajem znanym jako jeden z najbardziej przyjaznych dla wegan. OPA i Zakaim są tam bardzo znanymi restauracjami, które przyciągają wielu smakoszy. 

  1. Thai Vegetarian Food w Hongkongu

Hongkong coraz częściej wychodzi z propozycjami nowych, wegańskich miejsc. Jednym z nich jest właśnie Thai Vegetarian Food, czyli lokal posiadający cudowne i interesujące roślinne menu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Anna Tis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*