Teleradiologia – czym jest ta usługa i kto ją oferuje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Teleradiologia – czym jest ta usługa i kto ją oferuje?
Technologie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie ma co owijać w bawełnę. W Polsce brakuje lekarzy radiologów. A to przecież specjaliści, którzy jako jedyni potrafią precyzyjnie dokonywać opisów badań przeprowadzonych za pomocą tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego i zwykłej metody radiologicznej. Na szczęście niektóre placówki medyczne radzą sobie z takim problemem. W jaki sposób? Korzystając z profesjonalnego rozwiązania o nazwie teleradiologia, które dostarcza zewnętrzna firma Eurodiagnostic.

Co to jest teleradiologia?

Mowa tutaj o specjalistycznej metodzie, która ma za zadanie przekazać wykonane obrazy pochodzące z badania radiologicznego (szczegółowo opisane) do danej jednostki (kliniki, przychodni itd.). Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii cyfrowej, doskonale znanej przez pracujących w Eurodiagnostic Polska doświadczonych radiologów. Dla nich ów system informatyczny nie jest żadną tajemnicą.

Jeśli więc konkretna placówka medyczna chce skorzystać z usług Eurodiagnostic, wystarczy, że dokona zlecenia na stronie https://eurodiagnostic-polska.pl/. Oczywiście powinna wyraźnie zaznaczyć, jak pilne będzie to zlecenie. Czasem bowiem występują obawy o zdrowie pacjenta, a zatem nie można zwlekać z opisem tego, co siedzi w chorym organizmie.

Zalety teleradiologii

Skoro teleradiologia to także system, który łączy nawet bardzo oddalone od siebie jednostki medyczne z radiologami wykonującymi zdalne opisy badań, to pacjenci mogą spać spokojnie. Dawno temu było to nie do pomyślenia. Dzisiaj internet pozwala na wiele udogodnień. Wystarczy kilka kliknięć, aby szybko przesłać gotowy opis do ośrodka klinicznego. Lekarz po przeczytaniu i obejrzeniu takiego dokumentu będzie wiedział, co robić – wdroży prawidłowe leczenie i być może uratuje życie pacjentowi!

Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej placówek decyduje się na takie rozwiązanie. Jednak co ciekawe, czasem zamiast niego, wybierana jest usługa polegająca na wynajmie mobilnych pracowni TK i MR. Wszystko odbywa się oczywiście przy zachowaniu odpowiednich standardów. Dużą zaletą jest to, że przychodnie i inne placówki medyczne mogą w ten sposób zaoszczędzić, obniżając koszty związane z zatrudnieniem.

Jak Eurodiagnostic przyciąga klientów?

Wiadomo już, czym jest teleradiologia i jakie ma plusy. Na koniec nie wypada nie wspomnieć o tym, co jeszcze zapewnia firma Eurodiagnostic. Przede wszystkim klient może być pewnym, że przesłanie danych obędzie się w stu procentach bezpiecznie. Sam opis badań zajmie tylko kilka dni roboczych. Co więcej, cały dokument będzie miał zawsze podpis elektroniczny, a w razie jakichkolwiek problemów, uzyska się pomoc techniczną (będzie to możliwe, dzięki stałemu kontaktowi z radiologami).

zdj. główne: Umanoide/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*