Top 10 miejsc w Meksyku, które koniecznie musisz zobaczyć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Top 10 miejsc w Meksyku, które koniecznie musisz zobaczyć
Podróże

Meksyk to barwny kraj, w którym czekają piaszczyste plaże, fascynujące wycieczki i aktywne życie nocne. Jeśli planujesz wczasy w jednym z meksykańskich kurortów, postaraj się zobaczyć choć kilka z jego głównych atrakcji.

Chichén Itzá

Na Jukatanie znajduje się miasto Chichén Itzá. Swoją popularność wśród turystów zawdzięcza temu, że jest najlepiej zachowaną starożytną osadą Majów w Meksyku. Najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem miasta jest świątynia Kukulkána w kształcie piramidy oraz liczące niemal 1000 lat obserwatorium Caracol.

Wodospady: Basaseachic, Misol-Ha, Agua Azul i Arbol de Navidad Cascada 

Meksyk obfituje w przepiękne wodospady. Za największy uchodzi Basaseachic, wysoki na ponad dwieście metrów. W stanie Chiapas są jeszcze trzy niesamowite wodospady: Misol-Ha, Agua Azul i Arbol de Navidad. Ten ostatni zawdzięcza swą nazwę formacji skalnej przypominającej kształtem gałązki świątecznej choinki.

Miedziany Kanion

W stanie Chihuahua znajduje się Miedziany Kanion, który miejscami jest głębszy od słynnego Wielkiego Kanionu Kolorado. W wąwozie znajdują się wysokie wodospady i popularne wśród turystów gorące źródła. Zimą zbocza rozpadliny są pokryte śniegiem, podczas gdy w dole zielenią się drzewa i krzewy.

Palacio de Bellas Artes

Za symbol stolicy Meksyku uchodzi imponujący swoim bogactwem Palacio de Bellas Artes łączący w sobie teatr i galerię sztuki. Nieopodal znajduje się też Narodowe Muzeum Antropologiczne, które ma do zaoferowania niesamowite artefakty pozostawione przez Azteków i Majów.

Muzeum Rzeźby Podwodnej 

W Meksyku znajduje się też największe na świecie podwodne muzeum, położone na dnie Morza Karaibskiego, niedaleko wyspy Mujeres. Stojące na dnie morza rzeźby ludzi z każdym rokiem obrastają koralowcami, przyciągając nurków z całego świata.

Park rozrywki Xcaret

Xcaret to rozległy ekologiczny park rozrywki, którego nie sposób obejść, nawet gdy masz do dyspozycji cały dzień. Są tu jaskinie, wodospady, ogród botaniczny i zoologiczny, atrakcje wodne, historyczne oraz feeryczne widowiska. 

Tulumi i Cobá

Tulumi i Cobá to prekolumbijskie miasta założone przez Majów, leżące nieopodal Cancun. Zobaczysz tu prastare świątynie, studnie i niezwykłe piramidy, a także dziką, rozciągającą się po horyzont dżunglę.

Cacahuamilpa

Cacahuamilpa to największa na świecie sieć jaskiń o powierzchni ponad dwóch tysięcy hektarów, utworzona przez podziemne rzeki Chontalcoatlán i San Jeronimo. W czasie spaceru podziemną trasą możesz podziwiać różnobarwnie podświetlane nacieki jaskiniowe i posłuchać muzyki na żywo w „sali koncertowej”. A odważnym polecamy wspinaczkę skałkową pod okiem doświadczonego instruktora.

Isla Mujeres

Na Morzu Karaibskim, w odległości zaledwie 8 km od wybrzeża Meksyku, leży odkryta przez hiszpańskich podróżników Wyspa Kobiet, nazwana tak z racji odnalezionych na niej licznych posążków bogini księżyca i płodności Ixchel. Na Isla Mujeres odnajdziesz niekończące się plaże, wiele rzadkich gatunków fauny i flory, a także pozostałości starożytnych osad.

Hierve el Agua

W Hierve el Agua odnajdziesz zachwycające źródła termalne, nazywane przez niektórych meksykańskim Pamukkale lub zastygłymi wodospadami. Wypływająca z gorących źródeł woda jest bogata w związki mineralne i wykazuje właściwości lecznicze. W czasie kąpieli będziesz sycić swoje oczy pięknym pejzażem, a do tego uzdrawiać swój organizm.

Zdj. główne: Jorge Aguilar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*