Ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd – o co warto rozszerzyć zakres ochrony?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd – o co warto rozszerzyć zakres ochrony?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podstawowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę to „must have” w każdej podróży. Często jednak zakres ochrony takiej polisy okazuje się niewystarczający. Dziś coraz chętniej podczas urlopowych wojaży korzystamy z rozrywek, które wiążą się z ryzykiem, wyłączonym ze standardowej ochrony ubezpieczenia. Mierzymy się również ze zjawiskami, takimi jak pandemia, wcześniej nieznanymi w kontekście np. urlopowych wyjazdów. Dlatego szerokie grono podróżników sięga po dodatkowe rozszerzenia do standardowych ubezpieczeń. Wskazujemy, które warto wybrać.

Ubezpieczenie na wyjazd rozszerzone o zdarzenia związane z Covid-19

Choć pandemia, dzięki wdrożonym środkom ochrony, wydaje się powoli ustępować, pozytywny wynik testu przed wylotem na wymarzone wakacje lub w trakcie ich trwania wciąż może być nie lada problemem. Dlatego warto sięgać o rozszerzenie zakresu ochrony standardowej polisy o zdarzenia związane z Covid-19. Takie rozwiązanie ma zwykle dwa warianty.

Jeden chroni nas w przypadku zachorowania na wirusa za granicą, oferując świadczenie na wypadek kwarantanny, a także zwrot kosztów leczenia. Druga opcja to zwrot kosztów rezygnacji z podróży z powodu zachorowania na Covid-19 osoby ubezpieczonej, współuczestnika podróży lub najbliższego krewnego, skutkującego leczeniem w szpitalu. Takie rozszerzenie nie wiąże się z wysokim dodatkowym kosztem, a będzie skutecznie zabezpieczać inwestycję w wymarzony wyjazd.

Polisa z rozszerzeniem ochrony dla miłośników sportów ekstremalnych

Jeśli planujemy podczas zagranicznej podróży uprawiać dyscypliny sportowe, uznawane za niebezpieczne, warto ubezpieczenie na wyjazd rozszerzyć o pakiet, który przewiduje np. zwrot kosztów leczenia urazów nabytych podczas takich aktywności. Warto podkreślić, że często nie są to wcale wyszukane dyscypliny. Do sportów wysokiego ryzyka zaliczamy m.in.: narciarstwo, nurkowanie z wykorzystaniem aparatów oddechowych, żeglarstwo, jazdę konną czy kitesurfing. Dobre rozszerzenie polisy będzie w takim przypadku obejmowało nie tylko rachunki za leczenie, ale także szkody wyrządzone podczas aktywności osobom trzecim – np. w wyniku zderzenia z innym narciarzem na stoku.

Dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd własnym samochodem

Ze względu na poprawiającą się infrastrukturę drogową, podróżowanie za granicę własnym autem staje się znów bardzo popularne. Turyści z Polski często wybierają takie kierunki jak Chorwacja, Słowacja, Austria czy Włochy. Ruszając w podróż samochodem warto wykupić tzw. car assistance. To rozszerzenie ubezpieczenia na wyjazd zapewnia niezbędną pomoc w przypadku unieruchomienia pojazdu lub wypadku. Możliwa jest m.in. naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, samochód zastępczy i zwrot kosztów zakwaterowania.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*