Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Podstawowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę to „must have” w każdej podróży. Często jednak zakres ochrony takiej polisy okazuje się niewystarczający. Dziś coraz chętniej podczas urlopowych wojaży korzystamy z rozrywek, które wiążą się z ryzykiem, wyłączonym ze standardowej ochrony ubezpieczenia. Mierzymy się również ze zjawiskami, takimi jak pandemia, wcześniej nieznanymi w kontekście np. urlopowych wyjazdów. Dlatego szerokie grono podróżników sięga po dodatkowe rozszerzenia do standardowych ubezpieczeń. Wskazujemy, które warto wybrać.
Choć pandemia, dzięki wdrożonym środkom ochrony, wydaje się powoli ustępować, pozytywny wynik testu przed wylotem na wymarzone wakacje lub w trakcie ich trwania wciąż może być nie lada problemem. Dlatego warto sięgać o rozszerzenie zakresu ochrony standardowej polisy o zdarzenia związane z Covid-19. Takie rozwiązanie ma zwykle dwa warianty.
Jeden chroni nas w przypadku zachorowania na wirusa za granicą, oferując świadczenie na wypadek kwarantanny, a także zwrot kosztów leczenia. Druga opcja to zwrot kosztów rezygnacji z podróży z powodu zachorowania na Covid-19 osoby ubezpieczonej, współuczestnika podróży lub najbliższego krewnego, skutkującego leczeniem w szpitalu. Takie rozszerzenie nie wiąże się z wysokim dodatkowym kosztem, a będzie skutecznie zabezpieczać inwestycję w wymarzony wyjazd.
Jeśli planujemy podczas zagranicznej podróży uprawiać dyscypliny sportowe, uznawane za niebezpieczne, warto ubezpieczenie na wyjazd rozszerzyć o pakiet, który przewiduje np. zwrot kosztów leczenia urazów nabytych podczas takich aktywności. Warto podkreślić, że często nie są to wcale wyszukane dyscypliny. Do sportów wysokiego ryzyka zaliczamy m.in.: narciarstwo, nurkowanie z wykorzystaniem aparatów oddechowych, żeglarstwo, jazdę konną czy kitesurfing. Dobre rozszerzenie polisy będzie w takim przypadku obejmowało nie tylko rachunki za leczenie, ale także szkody wyrządzone podczas aktywności osobom trzecim – np. w wyniku zderzenia z innym narciarzem na stoku.
Ze względu na poprawiającą się infrastrukturę drogową, podróżowanie za granicę własnym autem staje się znów bardzo popularne. Turyści z Polski często wybierają takie kierunki jak Chorwacja, Słowacja, Austria czy Włochy. Ruszając w podróż samochodem warto wykupić tzw. car assistance. To rozszerzenie ubezpieczenia na wyjazd zapewnia niezbędną pomoc w przypadku unieruchomienia pojazdu lub wypadku. Możliwa jest m.in. naprawa na miejscu zdarzenia, holowanie, samochód zastępczy i zwrot kosztów zakwaterowania.
Fot.: materiał prasowy Klienta