Rejsy all inclusive – jak wygląda luksusowy rejs?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Rejsy all inclusive – jak wygląda luksusowy rejs?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nigdy wcześniej podróżowanie nie było tak dostępne, jak w dzisiejszych czasach. Atrakcyjne ceny i łatwość w poruszaniu się między państwami sprawiły, że wakacje za granicą stały się popularne i każdy może sobie na nie pozwolić. Mimo że możliwości jest naprawdę wiele, to najczęściej pojawiającym się problemem jest wybór miejsca, w którym chciałoby się spędzić urlop. Czas, jakim się dysponuje to jeden lub dwa tygodnie, podczas których można zaplanować pełen niezapomnianych emocji wyjazd. Wybierając wczasy w biurze podróży, z reguły klienci decydują się na stacjonarne wakacje All inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu z basenem. A gdyby tak zamienić standardową formę podróżowania i udać się w rejs statkiem wycieczkowym?

Jak wygląda rejs statkiem wycieczkowym?

Od pewnego czasu rejsy statkiem wycieczkowym stały się niezwykle popularną formą spędzania urlopu wypoczynkowego wielu osób. Na czym polega rejsowanie? Główną ideą jest odpoczynek na pokładzie statku wycieczkowego, który każdego dnia zawija do innego portu zabytkowego miasta. Pasażerowie mają wtedy możliwość zwiedzenia nawet kilku miejsc w trakcie luksusowego i krótkiego urlopu, bez konieczności ciągłego pakowania się, przemieszczania i zmiany hotelu.

Niegdyś ceny takiej wyprawy mogły odstraszać, ale obecnie stały się one doskonałą alternatywą dla hotelowego wypoczynku All Inclusive. Wybierając się w rejs wycieczkowy nie trzeba rezygnować z udogodnień, ponieważ na pokładach statków wycieczkowych można doświadczyć jeszcze więcej usług oraz rozrywek niż w niejednym hotelu.

Szeroka oferta rejsów AllInclusive statkami wycieczkowymi dostępna jest na https://dreamgo.pl/typ-podrozy-zwiedzaj/odkryj-kilka-wysp/rejsy-wycieczkowe/

Rejsy wycieczkowe nowoczesnymi statkami pasażerskimi

Statki wycieczkowe przez swoje rozmiary i liczne atrakcje na pokładzie  porównywane są najczęściej do pływających hoteli lub miast, w których nie brakuje nawet lodowiska czy też toru gokartowego. Obecnie, największy statek wycieczkowy mierzy 362 metry długości, waży ponad 230 tysięcy ton i może pomieścić nawet 6 tysięcy turystów. Mowa oczywiście o Symphony of the Seas, należącym do Royal Caribbean International, który pierwszy raz wypłynął na morze w 2018 roku. Jego główna trasa to Wyspy Karaibskie, Meksyk i Portoryko.

Do rodziny gigantycznych statków wycieczkowych dołączyła AIDAnova, która jest napędzana niskoemisyjnym gazem płynnym. Również Costa Cruises nie odstaje od swych rywali, ponieważ pod koniec 2019 roku wprowadziła na rynek nowy statek Costa Smeralda, który stał się odzwierciedleniem włoskiego stylu oraz gościnności. W rankingu największych wycieczkowców oferujących rejsy morskie All Inclusive nie może zabraknąć MSC Grandiosa i Meraviglia. Charakteryzują się one nowoczesnymi technologiami, eleganckim wyglądem oraz wysokim komfortem oferowanym pasażerom.

Rejsy statkiem wycieczkowym – najpopularniejsze kierunki

Zdecydowanie największa popularnością cieszą się Wyspy Karaibskie. Podczas tygodniowej podróży można dać się ponieść rytmom reggae na Jamajce, nurkować z płaszczkami na Kajmanach i odwiedzić ruiny miasta Majów w Meksyku. Morze Śródziemne również jest bardzo popularnym kierunkiem. Tacy armatorzy jak MSC Cruises i Costa Cruises organizują szereg wycieczek w ciągu roku, podczas których turyści mogą odwiedzić Włochy, Portugalię, Francję, a także Maroko w Afryce. Innym atrakcyjnym kierunkiem są rejsy po fiordach norweskich, które znajdują się w znacznie zimniejszym klimacie, ale za to zachwycają cudownymi widokami i dziką naturą. Turyści podczas rejsów All Inclusive decydują się także zwiedzać Wyspy Kanaryjskie.

Co wpływa na cenę rejsu statkiem wycieczkowym?

Na cenę rejsu All Inclusive zarówno po Morzu Śródziemnym, jak i w innych rejonach globu, wpływa szereg czynników. Pierwszy z nich to przede wszystkim termin oraz pora roku. Letni rejs statkiem wycieczkowym będzie zdecydowanie droższy niż wiosną lub jesienią. Także sezonowość ma duże znaczenie, ale jeżeli chce się ktoś cieszyć się dobrą pogodą oraz spokojnym oceanem, to powinien zainwestować trochę więcej i wybrać wysoki sezon. Nie mniej istotnym czynnikiem jest długość rejsu oraz region i porty, do których po drodze zawija statek. Im bardziej atrakcyjna trasa, tym bardziej odbija się to na cenie rejsu.

Ponadto należy wziąć pod uwagę to, że trzeba się dostać jeszcze do miejsca docelowego, z którego wypływa statek. Im dalsza destynacja, tym wyższe koszty przelotu samolotem lub podróży samochodem albo autokarem oraz ubezpieczenia. Wielu armatorów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi, oferuje zniżki dla najmłodszych i mnóstwo atrakcji.

Źródło zdjęcia: Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*