Ukojenie i ochrona: luksusowa pielęgnacja anti-aging skóry wrażliwej

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ukojenie i ochrona: luksusowa pielęgnacja anti-aging skóry wrażliwej
Beauty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Masz wrażliwą cerę? Jeśli tak, objawy takie jak nieprzyjemne napięcie, szorstkość, kłucie, pieczenie, zaczerwienienia – to dla Ciebie norma. Niestety, skóra nadwrażliwa może również szybciej zdradzać oznaki starzenia. Jak więc się o nią zatroszczyć, aby przywrócić jej gładkość, jędrność i komfort? Czas na preparaty oparte na innowacyjnych technologiach, które zaspokoją jej potrzeby.

Skąd bierze się nadwrażliwość skóry?

Nawet, jeśli zawsze miałaś zdrową i mało problematyczną skórę, pod wpływem różnych czynników może wykształcić się u Ciebie nadwrażliwość. Niepożądane reakcje są wywoływane na przykład przez dodatki konserwujące i zapachowe w kosmetykach, mydłach czy środkach piorących, których pozostałości osiadają na odzieży i ręcznikach. Również zbyt częste sięganie po peelingi (zwłaszcza gruboziarniste), kwasy czy produkty na bazie alkoholu etylowego to zdradliwy nawyk, osłabiający naturalną barierę ochronną skóry. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do zwiększonej wrażliwości, dlatego zawsze pamiętaj, że skórę należy traktować z najwyższą delikatnością. Podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych zwróć też uwagę na temperaturę wody, ponieważ i zbyt gorąca, i zbyt zimna działają na skórę drażniąco oraz przesuszająco. Twarda woda też nie należy do najlepszych przyjaciółek skóry, jeśli więc masz możliwość założenia w domu filtrów, wkrótce powinnaś odczuć różnicę.

Oczywiście, jeśli masz z natury cerę suchą i naczynkową, jesteś bardziej narażona na podrażnienia, dlatego powyższe zasady są dla Ciebie szczególnie istotne. Gdy natomiast jesteś już w wieku dojrzałym i zauważasz u siebie oznaki starzenia, wybierz dla siebie preparaty, które skutecznie je zniwelują, nie wywołując jednocześnie reakcji nadwrażliwości i chroniąc skórę przed czynnikami drażniącymi. Teraz, dzięki osiągnięciom naukowym, możesz je mieć na wyciągnięcie ręki.

Poczuj różnicę już od pierwszej aplikacji!

Ukojenie i ochrona skóry wrażliwej z oznakami starzenia to spore wyzwanie. Aby przywrócić jej komfort i świetną kondycję, w laboratorium Dr Irena Eris powstała seria Sensi Science, oparta na innowacyjnych, zgłoszonych do ochrony patentowej formułach, wykazujących wielokierunkowe działanie. Unikatowa technologia łączy w sobie kompleks Sensi Magnolol-H oraz naturalny system ochrony mikrobiologicznej.

Zgodnie z zapewnieniami producenta pierwszy z nich łagodzi reakcje mikro-zapalne w naskórku, niwelując problem podrażnień, rozszerzonych naczynek i przebarwień. Ponadto działa silnie antyoksydacyjnie, aby uchronić skórę przed przedwczesnymi efektami upływu czasu.

System ochrony mikrobiologicznej to natomiast nowoczesna technologia, która czerpie z mądrości natury – opiera się na dobroczynnych olejach, ceramidach oraz prebiotyku. Wspólnie składniki te skutecznie regenerują i wzmacniają skórę, przywracają jej prawidłowy mikrobiom oraz zwiększają odporność na drażniące czynniki środowiskowe. Całość dopełniają efektywne komponenty przeciwzmarszczkowe.

Abyś nie musiała martwić się, że składniki konserwujące znowu wywołają u Ciebie dyskomfort, w linii kosmetyków zastosowano naturalny układ konserwujący. Jak zapewnia producent, jest on bezpieczny i łagodny dla wrażliwej skóry.

W skład linii wchodzą kremy na dzień i na noc, skoncentrowane serum oraz balsam pod oczy. Zestaw umożliwia więc całodobowe wsparcie skóry, abyś nie musiała wybierać pomiędzy pielęgnacją ochronną i kojącą podrażnienia, a działającą przeciwzmarszczkowo. Dla Twojej skóry to luksus, a dla Ciebie przyjemne uczucie ulgi.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*