Sauna ozonowa na włosy – jak działa?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Sauna ozonowa na włosy – jak działa?
Beauty

Co jeszcze można zrobić dla zdrowia swoich włosów poza codzienną pielęgnacją? Sauna ozonowa to propozycja dla osób, które lubią nowoczesne rozwiązania i nie boją się im poddawać. Jak działa ozon na włosy i co można dzięki niemu uzyskać? Podpowiadamy. 

Jak działa ozon na włosy?

Okazuje się, że może wpływać bardzo pozytywnie, co wynika z jego bardziej ogólnych właściwości. Ozon posiada zdolności bakteriobójcze i antyseptyczne. Doceniane są przede wszystkim jego właściwości pozwalające na zwalczanie drobnoustrojów chorobotwórczych– nie wykazują odporności na ozonowanie. Jest też silnym utleniaczem. W przypadku samych włosów docenia się jego pozytywny wpływ na cebulki i wzrost włosów. Podkreśla się też, że zastosowanie terapii ozonowej pomaga przy problemie elektryzowania się włosów. 

Komu poleca się saunę ozonową?

Działanie sauny ozonowej polega na tym, żeby ułatwić składnikom odżywczym dostęp do poszczególnych części włosa. W naturalny sposób nadaje się więc dla wszystkich osób, które posiadają włosy zniszczone i wymagające gruntownej regeneracji. Taka potrzeba może być wywołana farbowaniem włosów lub zabiegami fryzjerskimi, które wymagają stosowania wysokich temperatur. Zabieg w saunie ozonowej może pomóc chronić osłabione włosy przed działaniem szkodzących im czynników w postaci wiatru, mrozu lub zanieczyszczeń. Jest także przeznaczony dla tych osób, które zmagają się z wypadaniem włosów. Dodatkowo bardzo korzystnie wpływa na cerę. W zależności od wersji urządzenia używa się w nim pary wodnej lub mgły powstającej w wyniku podgrzewania wody destylowanej. 

Jak działa sauna ozonowa?

Podstawowym zagadnieniem przy takim zabiegu będzie wybór urządzenia do sauny ozonowej. Wygląda ono podobnie do suszarki fryzjerskiej – ma kształt kopuły. Jego działanie bywa porównywane do SPA. Polega na tym, że dzięki ciepłu rozszerzają się łuski włosa. Wnika do nich ozon razem z substancjami odżywczymi. Nie tylko osusza włosy, ale też je od wewnątrz dezynfekuje. Działa przeciwłojotokowo, bakteriobójczo i pomaga zwalczyć łupież.

Jak przygotowuje się włosy przed zabiegiem?

Sam zabieg będzie skuteczny dopiero wtedy, gdy fryzjer odpowiednio przygotuje klientkę. Chodzi przede wszystkim o dokładne umycie włosów – zwykle robi się to dwukrotnie. Później następuje nałożenie specjalnego preparatu dermotrychologicznego, który dobiera się w zależności od potrzeb klientki. 

Ile czasu trwa zabieg?

Na jednorazową sesję ozonowania włosów poświęca się około 20 minut. Włosy są w tym czasie upięte i poddane działaniu ciepłej pary wodnej (woda destylowana), która pozwala wniknąć składnikom odżywczym w ich głąb i działa oczyszczająco. 

Jakie efekty daje zabieg ozonowania włosów?

Po trwającej od 15 do 20 minut kuracji włosy są silnie i dogłębnie zregenerowane. Ważne dla osiągnięcia tego efektu jest odpowiednie przygotowanie włosów do zabiegu. Dodatkowo są one nawilżone, co pomaga poradzić sobie z łamliwością. Cechuje je także miękkość i lśniący połysk.

Jak trwałe są efekty uzyskane dzięki saunie ozonowej?

Już jednorazowe skorzystanie z sauny ozonowej do włosów pozwala na dostrzeżenie korzystnych efektów płynących z takiego zabiegu. Najczęściej utrzymują się one od 7 do nawet 10 dni. Jest to uzależnione między innymi od częstotliwości mycia – za każdym kolejnym razem efekt będzie mniej widoczny. Przy potrzebie gruntownej regeneracji włosów z sauny ozonowej powinno się korzystać kilkukrotnie – najlepiej w tygodniowych odstępach czasu. Pozwoli to na pozbycie się efektów zaniedbania włosów w trwały sposób. 

Ile trzeba zapłacić za skorzystanie z sauny ozonowej?

Taki zabieg nie należy do zbyt drogich i ceny nie są zaporowe. Za jedną sesję płaci się kilkadziesiąt złotych w zależności od salonu, który wybierzemy. Za kilkaset złotych kupimy urządzenie do takich zabiegów. Przy wielokrotnym korzystaniu z nich może być to bardzo opłacalna opcja.

Fot. Element5Digital/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*