W co wyposażyć nowoczesną kawalerkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
W co wyposażyć nowoczesną kawalerkę?
Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Kawalerka to niewielkie mieszkanie z jednym pokojem, które przeznaczone jest głównie dla singli. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować ją na tyle funkcjonalnie, aby spełniła potrzeby pary. Tak naprawdę wszystko zależy od dobrych pomysłów, kreatywności i wizji, która będzie dostosowana do oczekiwań. Zatem w co wyposażyć nowoczesną kawalerkę, aby jej wnętrza stały się praktycznie i stylowo urządzone? Dowiedz się już dziś!

Zacznij od mebli wypoczynkowych

Meble wypoczynkowe zawsze są najważniejsze, w szczególności, gdy mowa o kawalerce, w której spełniają także funkcje miejsca do spania. Właśnie z tego względu powinny być wygodne i funkcjonalne, najlepiej z opcją rozkładania na noc, podczas której będą odgrywać rolę łóżka, a w dzień komfortowej sofy po złożeniu. Jeśli zależy Ci na urządzeniu kawalerki w nowoczesnym stylu to koniecznie postaw na minimalistyczne kanapy, najlepiej w smukłej formie, które będą prezentować się wizualnie lekko i nie przytłoczą niewielkiego wnętrza.

Zaaranżuj komfortowe miejsce pracy

Praca zdalna staje się coraz popularniejsza, a w niektórych firmach, szczególnie w środowisku korporacyjnym jest już na porządku dziennym. Z tego względu wiele osób jest zmuszonych do zaaranżowania w swoich mieszkaniach komfortowego miejsca do pracy. W kawalerkach to zadanie jest utrudnione z uwagi na znacznie mniejszy metraż, który powoduje pewne ograniczenia w aranżacji wnętrz. Z tego względu konieczny jest wybór kompaktowych, ale jednocześnie funkcjonalnych mebli, wśród których można wymienić między innymi biurka z szufladami. Ten dodatek zapewnia więcej przestrzeni do przechowywania dokumentów i akcesoriów biurowych, a jednocześnie nie zabiera miejsca, gdyż szuflady mieszą się w bryle biurka. Tego rodzaju meble w nowoczesnym stylu najczęściej wyposażone są w drewniane blaty i metalowe nogi, które w połączeniu tworzą modernistyczną i minimalistyczną konstrukcję.

Zadbaj o miejsce do przechowywania

Jeśli już mowa o funkcjonalnej kawalerce to zdecydowanie warto zadbać także miejsce do przechowywania, gdyż w niewielkich wnętrzach jest ono na wagę złota. Najlepiej sprawdzą się  w tym przypadku meble na wymiar, dzięki którym można wykorzystać wszystkie możliwości aranżacyjne danej kawalerki. W innym przypadku warto przestrzeń uzupełnić meblami do przechowywania, które okażą się kompaktowe i praktyczne. Doskonałym tego przykładem są między innymi regały, które oczywiście najlepiej sprawdzą się na książki, jednak kolekcje literatury to nie jedyne ich zastosowanie. Tego rodzaju meble można także wykorzystać do przechowywania innych rzeczy, również takich, których nie chcemy trzymać na wierzchu – wystarczy wyposażyć je w pełne fronty. Dodatkowo regały słyną z półek, które pozwalają na uporządkowanie wszystkich przedmiotów czy tekstyliów i ubrań, a także szybkie znalezienie rzeczy, której potrzebujemy w danej chwili.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*