V Aukcja Klasyków Współczesności w Art in House

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
V Aukcja Klasyków Współczesności w Art in House
Architektura & design

Już w najbliższy piątek 27 listopada odbędzie się V Aukcja Klasyków Współczesności.

Na spotkanie ze sztuką współczesną zaprasza Art in House – Dom Aukcyjny i Galeria Online w Warszawie. To doskonała okazja dla osób, którym szczególnie bliska jest twórczość współczesnych artystów tworzących w XX oraz XXI wieku. Licytacja rozpocznie się o godz. 19.30.

W ramach aukcji pojawią się prace nietuzinkowych twórców, wśród nich obraz polskiego malarza, grafika, plakacisty Wojciecha Fangora, dotyczący przemian ustrojowych w 1989 r., jak i kosmiczna kompozycja Bronisława Kierzkowskiego.

Katalog jest bogaty również w twórczość Tadeusza Dominika, Andrzeja Strumiłły, Henryka Płóciennika, Alfonsa Muchy, Józefa Wilkonia oraz Zofii Stryjeńskiej. Nie zabraknie również prac, stworzonych przez słynną ilustratorkę Maję Berezowską oraz rysunków Rafała Olbińskiego. Ponadto swoją kolekcję sztuki będzie można uzupełnić o dzieła takich artystów, jak Tomasz Kostecki, Mira Skoczek Wojnicka. Marian Michalik i Eugeniusz Gerlach.

Na aukcji pojawią się także rzeźby Igora Mitoraja, Bolesława Chromego i Mariana Koniecznego, projektanta słynnej Warszawskiej Nike.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną organizatorzy zachęcają do licytacji zdalnej, m.in. telefonicznej lub online. Szczegóły i regulamin udziału w licytacji dostępne są na stronie organizatora.

Fot. Antenna/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*