Współczesny concierge – specjalista od niecodziennych zadań

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Współczesny concierge – specjalista od niecodziennych zadań
Lifestyle

Concierge, lub konsjerż, odpowiada na zapytania gości, przekierowuje rozmowy telefoniczne, koordynuje plan podróży i nie tylko. Musi wspierać kulturę firmy i pokazywać gościom, że są mile widziani i cenieni. Zazwyczaj pracuje w branży hotelarskiej, jednak coraz częściej znajduje też zatrudnienie w prywatnych szpitalach, agencjach nieruchomości i biurowcach. 

Jakie obowiązki spoczywają na konsjerżu?

Concierge dba o wysoką jakość obsługi klienta, dlatego powinien mieć doskonałe zdolności komunikacyjne. Zwraca uwagę na szczegóły, uważnie słucha i potrafi przewidzieć czyjeś potrzeby, tak by zapewnić klientom wspaniałe wrażenia. 

Odpowiada na telefoniczne i mailowe zapytania niezwłocznie i z szacunkiem. Może polecać gościom najlepsze restauracje. Niejednokrotnie pomaga im w zorganizowaniu transportu i wycieczek. Sprawdza, czy pomieszczenia dla gości i lobby są czyste i uporządkowane. Odbiera i przekierowuje pocztę, rozmowy telefoniczne, paczki itp. Działa jako łącznik między klientami a każdym działem firmy. 

Kto może skorzystać z usług konsjerża?

To, czym zajmują się współcześni concierge, zależy w dużej mierze od rodzaju obiektu, w którym są zatrudnieni. W związku z tym obowiązki osób pracujących w hotelu mogą nieco odbiegać od tych, które mają ci zatrudnieni na statku wycieczkowym, w kasynie, ośrodku wypoczynkowym, korporacji czy w prywatnej posiadłości.

Jeśli czujesz, że ciągle brakuje Ci czasu i nie radzisz sobie z codziennymi obowiązkami, skorzystaj z usług konsjerża. Możesz z nim rozmawiać telefonicznie, e-mailowo lub online. Postara się zaradzić trudnościom i problemom, z którymi się borykasz. Zarezerwuje bilet na pociąg, samolot lub do kina. Umówi Cię na wizytę do lekarza, dentysty, fryzjera, kosmetyczki lub masażysty. Może też kupić w Twoim imieniu kwiaty lub inny prezent dla bliskiej Ci osoby. Współpracując z taką osobą, lepiej skupisz się na prowadzeniu firmy.

Alux.com – Luxury Concierge: How Rich People Get Things Done

Dlaczego warto skorzystać z tego typu usług?

Korzystając z usług konsjerża, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy: podpowie Ci, jak dostać się w tani sposób na lotnisko oraz wskaże restauracje, które oferują happy hours. Zaproponuje też bezpłatne atrakcje i doradzi, jak wybrać taksówkę w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo poleci najlepsze obiekty fitness, kupi dla Ciebie bilety i zadba o Twoje bezpieczeństwo.

Większość klientów powie, że główną zaletą usług concierge jest uwolnienie cennego czasu. Dzięki temu mogą robić to, co kochają, zamiast spędzać długie godziny na wyszukiwaniu informacji i rezerwowaniu biletów na pociąg, samolot lub wydarzenia kulturalne albo sportowe.

Szukasz najlepszego hotelu w Paryżu? Chcesz zjeść obiad w najnowszej restauracji w Nowym Jorku? A może marzysz o tym, by odpocząć w zacisznym kurorcie na Karaibach? Skorzystaj z pomocy concierge. Co ciekawe, ten specjalista wie, jak wynegocjować dla nas atrakcyjne zniżki w różnych miejscach.

Jakie korzyści płyną z zatrudnienia concierge?

Wielu osobom konsjerż kojarzy się z pięciogwiazdkowymi hotelami i restauracjami wyróżnionymi gwiazdką Michelina. Warto jednak rozważyć zatrudnienie konsjerża w swojej firmie. Pomoże nie tylko kadrze kierowniczej, ale wesprze każdy poziom organizacji.

Zaaranżuje każdy aspekt Twojego życia, na który nie masz czasu lub chęci. Pozwoli Ci wygospodarować więcej wolnego czasu, który możesz przeznaczyć na inne obowiązki, realizację pasji lub spotkania z rodziną i znajomymi. 

Concierge pomoże Ci zorganizować wakacje. Poleci Ci restaurację albo kawiarnię w dowolnym zakątku świata i zarezerwuje w niej stolik. Może też kupić dla Ciebie bilet na spektakl teatralny, koncert, do kina lub na imprezę VIP. Nie musisz już o tym myśleć ani odrywać się od pracy. Dzięki niemu skupisz się tylko na tym, co najważniejsze.

Do kogo skierowane są usługi concierge?

Tego typu usługi skierowane są do osób, które prowadzą intensywny tryb życia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci w organizowaniu codziennych spraw, nawiąż współpracę z doświadczonym concierge. 

Najlepsze firmy oferujące takie usługi zapewnią Ci osobistego konsjerża. Dzięki temu będziesz mieć do czynienia z osobą, która pozna Twoje potrzeby, oczekiwania i styl życia. Szukanie miejsca na wakacje, rezerwowanie hoteli i restauracji lub kupowanie wyjątkowego prezentu urodzinowego albo rocznicowego może być niezwykle długotrwałym i żmudnym zadaniem. Po co szukać w Internecie na ślepo, skoro można poprosić o osobistą rekomendację eksperta z ogromną listą kontaktów?

Chcesz zatrudnić panią do sprzątania? Szukasz profesjonalnego i kreatywnego dekoratora? A może potrzebujesz niani dla dziecka? Konsjerż podpowie Ci, kogo zatrudnić.

Fot. Hassan OUAJBIR/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*