6 gadżetów niezbędnych w pracy biznesmena

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
6 gadżetów niezbędnych w pracy biznesmena
Lifestyle

Zdolność adaptowania się do nowych warunków to kluczowa umiejętność w dzisiejszych czasach. Poznaj 6 przenośnych gadżetów, dzięki którym Twój dzień będzie przebiegał sprawnie w każdym miejscu!

Niezawodny notebook

Notebook to niewątpliwie kandydat na pierwsze miejsce naszej listy. Notebook bardziej nadaje się do pracy niż netbook, choć ten pierwszy jest znacznie mniej poręczny. Nieważne, w jakim miejscu się znajdujesz – niezawodny notebook pomoże Ci prowadzić biznes i sprawnie wykonywać pracę. Przy wyborze notebooka należy wziąć pod uwagę jego pamięć, gabaryty, wagę i wydajność.

Router przenośny

Jeśli zatrzymałeś się w hotelu i musisz być online na kilku urządzeniach, przenośny router będzie dla Ciebie zbawieniem. Wystarczy posiadać dostęp do Internetu mobilnego, chociażby w ramach stałego abonamentu u operatora sieci komórkowej, aby móc korzystać z bezprzewodowego internetowego łącza niemal wszędzie. Warto zainstalować aplikację, która umożliwi Ci zdalne zarządzanie routerem, a także powiadomi o najnowszych aktualizacjach dostępnych dla Twoich urządzeń.

Smartfon

Inteligentny telefon już dawno spowszedniał. To pomocnik numer jeden w prowadzeniu bieżących spraw biznesowych. Niezawodny smartfon to konieczność, jeśli prowadzisz własną firmę i musisz być stale osiągalny dla swoich kontrahentów. Najlepiej posiadać osobny sprzęt dla kontaktów z rodziną i telefon przeznaczony do celów zawodowych. Przy wyborze swojego „pomocnika”, zwróć uwagę na system operacyjny i rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb. 

Przenośny akumulator

Duża ilość urządzeń zużywających energię w mgnieniu oka wymaga też od Ciebie zakupu mocnego przenośnego akumulatora, który przedłuży czas ich pracy, a Tobie umożliwi kontynuowanie pracy. Taki gadżet to idealne rozwiązanie dla podróżujących biznesmenów. Jeśli ciągle jesteś w rozjazdach, zainwestuj w powerbank o jak największej pojemności. Modele o pojemności 10000 mAh umożliwią Ci kilkukrotne pełne naładowanie baterii smartfona. 

Twardy dysk

Gdy w smartfonie czy notebooku zabraknie Ci miejsca na dane, wcale nie musisz czyścić pamięci i główkować, co usunąć, a co zostawić w celu zwolnienia cennych gigabajtów. Choć warto raz na jakiś czas zrobić przegląd pamięci urządzenia, dobrze jest też mieć przy sobie podręczny twardy dysk, który możesz podłączyć do komputera przez port USB.

Smartwatch

Bardzo przydatny gadżet biznesowy, który pokazuje nie tylko datę i godzinę, ale też wysyła powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, przypomina o nadchodzących zaplanowanych wydarzeniach, a nawet pokazuje najświeższe wiadomości i doniesienia giełdowe. Zbędny gadżet czy użyteczna nowinka? Wielu biznesmenów z początku podchodzi do urządzenia sceptycznie, a jednak szybko przekonuje się o jego funkcjonalności.

Zdjęcie główne: Mizuno K/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*