Inteligentna łazienka – najlepsze rozwiązania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Inteligentna łazienka – najlepsze rozwiązania
Technologie

Artykuł sponsorowany

Właściciele domów i mieszkań coraz częściej wdrażają w swoich domach inteligentne rozwiązania, zapewniające większą kontrolę, oszczędność energii, mniejsze zużycie wody i wygodę. Zaaranżuj mądrze swoją łazienkę, korzystając z poniższych rozwiązań!

Inteligentne baterie

Inteligentne baterie łazienkowe mogą być wyposażone w cyfrowy panel obsługowy, zapewniający kontrolę nad temperaturą, ciśnieniem czy zużyciem wody. Takie baterie można zamontować w dowolnym miejscu z bieżącą wodą, w kabinie prysznicowej, wannie czy umywalce.

Jedną z głównych korzyści inteligentnych kranów jest oszczędność wody, która zmniejsza stałe wydatki domowe. Inteligentne baterie łazienkowe często wyposażone są w czujnik ruchu, który sprawia, że woda zaczyna lecieć dopiero po podstawieniu dłoni pod kran. Jest to przydatne w trakcie mycia zębów czy twarzy.

System recyklingu wody

Połączenie umywalki i toalety to kolejne praktyczne rozwiązanie będące przejawem troski o środowisko i własny portfel. Funkcja ta pozwala na automatyczne odprowadzenie wody szarej powstałej po umyciu rąk do zbiornika spłukującego. Taki recykling wody redukuje jej pobór do 25%! 

Specjalny system odzyskiwania wody to też domena inteligentnych pryszniców. Inteligentny prysznic nie pozwala na odpływ zużytej wody do kanalizacji, lecz zbiera ją do specjalnego zbiornika filtracyjnego i ponownie wykorzystuje do mycia.

Czujniki zalania wodą

Czujniki zalania wodą pozwolą Ci uniknąć przykrych niespodzianek. W łazience warto zamontować je za ścianami – tam, gdzie zazwyczaj ukryte są rury kanalizacyjne i wodociągowe. System bezpieczeństwa zareaguje na awarię, odcinając wodę, i poinformuje o zaistniałym problemie właściciela domu.

Wielofunkcyjna kabina prysznicowa

Inteligentne prysznice potrafią robić wszystko, począwszy od odtwarzania muzyki, a skończywszy na funkcji prozdrowotnej chromoterapii. Pozwalają też regulować strumień wody i temperaturę z pomocą pilota zdalnego sterowania.

Inteligentne prysznice współpracują z nowoczesnymi technologiami. Mogą mieć na przykład wbudowane wodoodporne głośniki bluetooth umożliwiające słuchanie muzyki czy wiadomości. Pozwalają też tworzyć indywidualne profile dla wszystkich domowników. Od teraz wchodząc pod prysznic, nie musisz ręcznie ustawiać pożądanej temperatury czy optymalnego strumienia. Inteligentny prysznic zapamiętuje ustawienia dla każdego członka rodziny.

Inteligentne oświetlenie i nowoczesne lustro

Niezwykle przydatnym rozwiązaniem w każdej łazience jest inteligentne oświetlenie. To znacznie więcej, niż podświetlane lustro LED nad umywalką. Nota bene, inteligentne lustro potrafi dziś nawet udzielać porad w kwestii nakładania makijażu i pielęgnacji twarzy, wyświetlać aktualne wiadomości czy pogodę, podczas gdy Ty myjesz zęby lub układasz włosy. 

System sterowania oświetleniem w łazience powinien obejmować kilka scenariuszy: poranny, romantyczny i relaksacyjny. Dzięki niemu domownicy będą mieli wybór, jaką atmosferę chcą stworzyć na dany moment w łazience.

System sterowania mikroklimatem

Możliwość nastawienia optymalnej temperatury i wilgotności powietrza pozwoli Ci zażywać kąpieli w maksymalnym komforcie. Zautomatyzowany system ogrzewania i wentylacji jest szczególnie ważny właśnie w łazience, bo to w niej panuje zwiększona wilgoć i w niej ma być cieplej niż, dajmy na to, w korytarzu.

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*