Artykuł sponsorowany

Maj to idealny miesiąc na zwiedzanie nowych miejsc, również w Polsce. Jedną z atrakcyjniejszych destynacji jest Warszawa. Sprawdź zatem, jak zorganizować wypoczynek w stolicy.  

Warszawa to miejsce, które tętni życiem. Dlatego, jeżeli planujesz wyjazd pełen przygód, postaw na city break w stolicy. Łazienki Królewskie czy Pałac Kultury i Nauki to nie jedyne atrakcje…Co jeszcze czeka na Ciebie w wielkim mieście? W artykule przedstawiamy kilka miejsc, które warto uwzględnić w swoim planie wycieczki. Zapraszamy do lektury!

Muzeum Neonów 

Niekonwencjonalnie zaaranżowane muzeum zlokalizowane przy ul. Mińskiej, w Soho Factory, budynku ówczesnej fabryki amunicji i zakładów produkujących skutery. W tym miejscu zobaczysz blisko 200 neonów, kultowych tabliczek z napisami oraz PRL-owskie reklamy. To nie tylko powrót do dawnych lat, lecz możliwość poznania artystycznej wizji uznanych polskich grafików, architektów oraz komunistycznych władz. 

Plac Europejski 

Osobliwości klimatu wielkomiejskiego doświadczysz przechadzając się po Placu Europejskim. To najmłodszy wśród warszawskich placów, otwarty do użytku w maju 2016 roku. Otaczający skwer wysokościowych budynków Warsaw Spire nadaje temu miejscu modernistycznego wyrazu. Pomysłodawcy otwartej przestrzeni zdecydowali się na rozlokowanie w niej klimatycznych fontann i mebli miejskich. 

Pamiętaj, że pośpiech nie jest dobrym sprzymierzeńcem, zwłaszcza w okresie wypoczynkowym. Zatrzymaj się na chwilę i połóż na leżaku, być może trafisz na urządzane w tym miejscu pokazy filmowe, odbywające się w porze letniej. 

Warszawskie ZOO 

Przechadzka alejkami wzdłuż egzotycznych zwierząt to atrakcja przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Ogród Zoologiczny w Warszawie jest otwarty przez cały rok i często organizowane są w nim różnego typu zajęcia i warsztaty dla najmłodszych. Jeżeli zatem urlop zamierzasz spędzić ze swoją pociechą, koniecznie udajcie się do ZOO. 

Nocleg – jak wybrać mądrze? 

Wybór noclegu spędza sen z powiek, zwłaszcza jeżeli opcji jest wiele i trudno o jednoznaczną decyzję. Oprócz możliwości budżetowych, weź pod uwagę lokalizację oraz opinie osób, które miały przyjemność skorzystać z danego obiektu. Być może szukasz klimatycznie urządzonego wnętrza? Przeanalizuj ofertę, którą dysponuje hotel butikowy w Warszawie.

Fot.: Iwona Castiello d’Antonio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*