Co zwiedzić w centralnej Polsce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co zwiedzić w centralnej Polsce?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Środkowa Polska oferuje wiele pięknych miejsc do aktywnego i rekreacyjnego wypoczynku. Zainspiruj się i wybierz się z bliskimi w pasjonującą podróż po centralnej Polsce.

City break w Łodzi 

Dobrym pomysłem na krotki wypad z rodziną może być city break w Łodzi. To miasto to nie tylko stolica polskiej kinematografii, w której znajdziesz wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, ale również fantastyczne miasto pełne atrakcji dla najmłodszych. Dzieci z pewnością pokochają nowoczesne łódzkie zoo, Planetarium, park rozrywki Mandoria oraz Centrum Nauki i Techniki, które pozwalają łączyć rozrywkę z edukacją. Na stronie https://lodz.travel/turystyka/praktyczne/pogoda-w-lodzi/ sprawdzisz pogodę w mieście i kalendarium nachodzących festiwali. Wieczory filmowe, letnie koncerty przy Widzewskiej Górce czy tematyczne zwiedzanie Łodzi to świetny plan na weekend. Warto wykorzystać letni czas na jedno- lub kilkudniowe wypady po Polsce. Sprzyjająca pogoda sprawia, że można zabrać ze sobą tylko lekkie torby podróżne lub plecaki i spacerować z nimi po mieście. 

Wypoczynek nieopodal stolicy 

Jeśli marzysz o tym, żeby wyrwać się na kilka dni z miasta, to warto przemyśleć urlop na Wierzbowym Ranczu, które jest usytuowane w odległości 35 km od Warszawy. Ranczo to urokliwy obiekt w otoczeniu natury, który może posłużyć również za bazę noclegową dla osób odwiedzających Park of Poland, basen do nurkowania Deepspot czy Termy Mszczonów. Warto się tam wybrać, jeśli szukasz miejsca na spokojny urlop w malowniczej okolicy, który zadowoli także Twoje pociechy – na stronie https://wierzboweranczo.pl możesz przeczytać o warsztatach jeździeckich, mini zoo i innych atrakcjach, które czekają odwiedzających.

W kontakcie z naturą 

Ciekawym miejscem do odwiedzenia w województwie mazowieckim jest również rezerwat przyrody Świder. Wyruszenie szlakiem pieszo-rowerowym bobrów nadwiślańskich poprowadzi Cię przez podmokłe tereny, piaszczyste brzegi i wśród malowniczych, leśnych widoków. 

Pałace i ogrody 

Jeśli lubisz spacerować, kolejnym obowiązkowym punktem na mapie jest Nieborów, niedaleko Łowicza. Warto zobaczyć piękny pałac, którego historia sięga XIV wieku, a przy okazji zwiedzić także park romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii. Ogród sentymentalno-romantyczny Arkadia znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Warszawą a Łodzią. Obiekt pozwala na spotkanie ze sztuką, gwarantuje romantyczny nastrój i zapewnia wytchnienie od miejskiego zgiełku. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Marcin Jozwiak

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*