Dlaczego warto współpracować ze stylistą mody?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Dlaczego warto współpracować ze stylistą mody?
Fashion

Moda towarzyszy nam na każdym kroku. Każdy z nas ma swój indywidualny styl i gust. To zgodnie z nim kompletują swoją garderobę. Czy warto zatem podjąć współpracę ze stylistą mody? 

Jaki powinien być stylista mody?

Stylista mody to osoba, która ma wrodzone wyczucie stylu i swobodnie potrafi dobrać garderobę odpowiednią do konkretnej osoby. Większość z nas posiada tylko jedną z tych cech, tzn. albo potrafi dobrać ubrania odpowiednie do figury, albo jest na bieżąco z wszelkimi trendami, ale nie potrafi zbudować z nich stylizacji. Dlatego też osoby, którym zależy na dobrym wizerunku, powinny rozważyć współpracę ze stylistą mody. To właśnie on przeprowadzi je przez meandry butikowych półek. 

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pomocy stylisty mody?

Zadbany wygląd jest obecnie jednym z kluczy do sukcesu, szczególnie w sferze zawodowej. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich branż, jednak tam, gdzie w grę wchodzi kontakt z drugim człowiekiem, odpowiednia prezencja nigdy nie zaszkodzi. Dlatego w przypadku kiedy:

  • ubiegasz się o prestiżowe stanowisko i masz kłopoty ze skompletowaniem odpowiedniej garderoby, skorzystaj z pomocy wykwalifikowanego stylisty, który wskaże jakie ubrania będą odpowiednie zarówno w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, jak i w momencie, gdy otrzymasz angaż; osoba taka pomoże skompletować ci kilka gotowych zestawów ubrań do pracy, w których będziesz czuć się komfortowo i elegancko,
  • wkraczasz do świata polityki – nie ważne czy jest to szczebel lokalny, czy mierzysz zdecydowanie wyżej – warto zasięgnąć opinii specjalisty. Zakup pierwszego z brzegu garnituru lub garsonki nie jest dobrym pomysłem. Ludzie pełniący funkcje zaufania społecznego muszą wyglądać nienagannie i wzbudzać swoją osobą pozytywne uczucia. Strój w takim przypadku jest nieodzownym elementem budowania wizerunku, dlatego nie można wybierać go na chybił trafił,
  • z różnych względów zmienił się Twój wygląd fizyczny, konieczna może okazać się pomoc doświadczonego stylisty. Ten przypadek zwykle dotyka kobiet, które po ciąży lub z innych powodów mocno przytyły, lub schudły. Takim osobom zwykle zaczyna brakować pewności siebie i potrzebują wsparcia kogoś, kto pokaże im, że to nie w ich ciele tkwi ich siła, ale w psychice. Taką osobą może okazać się właśnie stylista mody, który dobierając odpowiednią garderobę, uzmysłowi klientce, że mimo zmian wciąż jest atrakcyjną kobietą.

Dlaczego współpraca ze stylistą mody powinna być długofalowa?

Współpraca ze stylistą mody bywa często postrzegana jako jednorazowy zabieg, który w kilkadziesiąt minut sprawi, że zyskamy poczucie stylu. Niestety, w rzeczywistości tak nie jest. Praca nad wizerunkiem, którą wykonuje profesjonalny stylista mody, jest żmudna i długotrwała. Uzyskanie zamierzonego efektu wymaga holistycznego podejścia do tematu. Stylista mody może np. polecić zmianę fryzury, która uwydatni ukryte walory danej osoby. Może także zasugerować wizytę u kosmetyczki, która zajmie się cerą lub ortodonty, który rozwiąże problemy ze zgryzem. Pamiętajmy, że stylista nie ocenia, a pomaga poprawić prezencję, używając wszelkich dostępnych środków. Szeroko rozumiana moda, czyli ciuchy, buty, akcesoria i dodatki są tylko jednym z wielu środków niezbędnych do przeprowadzenia takiej metamorfozy. 

Dlatego też decydując się na współpracę ze stylistą mody, warto mieć na uwadze, że jest to proces długotrwały, wymagający zaangażowania nie tylko z jego strony, ale również z naszej. Podporządkowanie się radom i zaleceniom specjalisty może być początkowo trudne oraz budzić sprzeciw, jednak warto pamiętać, że efekt będzie zapewne dla nas zadowalający, więc warto pokonać własny opór. 

Fot. Muchosol/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*