Do jakich koszul pasują spinki?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Do jakich koszul pasują spinki?
Fashion

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spinki do koszul nie należą do najbardziej popularnych dodatków, ale warto im się przyjrzeć. To w końcu jeden z niewielu rodzajów biżuterii dopuszczanych w formalnym stroju męskim. Coraz częściej widzi się je też w luźniejszym stroju, ale nie jest łatwo znaleźć casualową koszulę, do której można dobrać spinki do mankietów. Dlaczego?

Spinki do koszul bywają traktowane jako kropka nad „i” męskich stylizacji. Nic dziwnego, bo ten detal, choć niewielki, przyciąga wzrok. Oczywiście nie będą nadawały się do każdej stylizacji, ale do niektórych będą pasować idealnie – np. do takich z frakiem lub smokingiem. Nie trzeba jednak zakładać od razu koszuli smokingowej z łamanym kołnierzem, jeśli chce się założyć spinki do mankietów. Do jakich koszul zatem pasują spinki?

Spinki do mankietów – do jakich koszul można ich użyć?

Większość koszul męskich wyposażona jest w guziki. Czy do takiej koszuli można założyć spinki do mankietów? Cóż, wkładanie ich w dziurki do guzików raczej mija się z celem. Aby móc nosić spinki, należy zakupić specjalny model koszuli z mankietami. Istnieją dwa typy.

Pierwszy z nich to mankiet francuski (podwójny), który składa się z dwóch usztywnionych części nakładanych na siebie. Te łączą się w całość za pomocą właśnie spinek. Drugi to mankiet neapolitański – ozdobnie wywinięty. Jest on obecnie rzadko spotykany, a więc w formalnych stylizacjach znacznie częściej pojawia się ten pierwszy. W koszulach casualowych oba te rozwiązania – a zatem również w ogóle koszule do spinek – są rzadko spotykane.

Modele koszul przeznaczone do noszenia ze spinkami zazwyczaj są w jednolitym kolorze. Oczywiście najczęściej jest to biały, bo taki pasuje do eleganckiego smokingu lub fraka. Nadaje się on też do garnituru wieczorowego. Jeśli dopiero planujesz zakup swojej pierwszej koszuli na spinki, być może nie ma co wyważać otwartych drzwi i wybrać właśnie koszulę białą. Sprawdź, czy ten piękny model z kołnierzem półwłoskim (https://milermenswear.com/produkt/koszula-na-spinki-formalna-biala) przypadnie Ci do gustu!

Jak nosić koszulę na spinki?

Koszulę na spinki nosi się tak, jak koszulę na guziki, ale trzeba tutaj jeszcze bardziej zwracać uwagę na dokładność. Chodzi tu konkretnie o długość rękawów. Trzeba pamiętać, że mają one wystawać na około 0,5-1,5 cm pod marynarki. W standardowej pozycji nie musi być widać spinek, jednak jeśli przy opuszczonych rękach je widać, to znaczy, że koszula ma zbyt długie rękawy lub marynarka jest zbyt krótka. Jest jeszcze kilka zasad dotyczących noszenia spinek:

  • obowiązkowa mucha lub krawat nawet w mniej formalnych stylizacjach – brak tak podstawowego elementu męskiej stylizacji, jak ozdoba zakładana na szyję, a użycie zamiast niej spinek, będzie wyglądać ekstrawagancko;
  • do koszuli nie zakładaj spinki do krawata – obowiązuję tutaj zasada albo jedno, albo drugie, ponieważ klasyczna elegancja męska zawsze bardzo ogranicza biżuterię. Można za to założyć zegarek;
  • dopasuj spinki do pozostałych dodatków – jeśli klamra paska i zegarek są srebrne, spinki też powinny być srebrne.

Koszule na spinki dają szerokie pole do modowych eksperymentów. Zawsze można je wymienić, co jest niemożliwe z guzikami (chyba że wysyłając koszulę do krawca). Jeśli w formalnej modzie męskiej brakuje Ci dowolności, warto zastanowić się nad koszulą do spinek. Same zaś spinki i inne akcesoria znajdziesz w sklepie https://milermenswear.com/.

Koszule na spinki – podsumowanie

Koszule na spinki to elegancki dodatek, którego nie powinni unikać nawet mężczyźni nienoszący na co dzień biżuterii. Sprawdzają się głównie w stylizacjach formalnych, ale można też eksperymentować z wkładaniem ich do bardziej casualowych zestawów. Szukasz idealnej koszuli na spinki lub innej dla siebie? Odwiedź sklep Miler Menswear https://milermenswear.com/kategoria/koszule-meskie, w którym zadbano o wybór modeli dla każdego.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*