Jakie miejsca zobaczyć w Gdańsku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie miejsca zobaczyć w Gdańsku?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Gdańsk to malownicze miasto, które niewątpliwie warto odwiedzić. Skrywa ona w sobie wiele ciekawych atrakcji. Zobacz, jakie miejsca warto zobaczyć w tym mieście. 

Fontanna Neptuna

Jeśli jesteś fotografem lub lubisz robić zdjęcia, Gdańsk będzie dla ciebie rajem. Zdjęcie Fontanny Napalona niewątpliwie znajduje się w wielu telefonach i aparatach fotograficznych. Ten posąg, który waży 650 kilogramów, z całą pewnością można uznać za najbardziej charakterystyczną wizytówkę Gdańska, dlatego, jeśli znajdujesz się w tym mieście, musisz dodać ją do listy miejsca do zobaczenia.

Fontanna to została umiejscowiona w bardzo reprezentacyjnej części miasta, a od 1633 roku stanowi źródło kolejnych legend. Jedną z najciekawszych jest ta, która tłumaczy jak powstałą Gdańska nalewka o nazwie Goldwasser. Według niej Neptun oburzył się na widok marnotrawienia monet, które wrzucano do studni. Uderzył dlatego swoim trójzębem w wodę z wielką siłą, przez to rozbił monety na drobne płatki, które zanurzone się w złotym likierze Goldwasser.

Brama Żuraw

Jeśli zapytasz turystę z zagranicy, z czym kojarzy mu się Gdańsk, najprawdopodobniej wymieni Żurawia w pierwszej kolejności. Jest to nie tylko symbol miasta, ale także i Polski. Został on zbudowany w latach 1442-1444, przez co jest to jeden z najstarszych i największych zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy. Spełniał on dwie funkcje — był bramą miejską oraz służył do stawiania masztów i przeładunku towarów. 

Gdy chcesz poczuć atmosferę dawnych portów, udaj się na wizytę do Żurawia. Oferuje on klimatyczny środek, sporo informacji na temat historii Żurawia oraz Gdańska, a także handlu w tym mieście, zrekonstruowany i czynny mechanizm napędowy, a ponadto ciekawą panoramę na Motławę. Jest to kolejne obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w Gdańsku. 

Długie Pobrzeże

Długie Pobrzeże to deptak, na którym znajdziesz wiele kawiarni, pubów oraz restauracji, które ciągną się wzdłuż zachodniego brzegu Motławy. To właśnie tutaj znajdziesz tak charakterystyczne dla gdańskiej architektury bramy wodne czy statki, którymi możesz ruszyć w rejs do Westerplatte czy właśnie do Żurawia. 

Wstąp do muzeum w Ośrodku kultury Morskiej oraz do zlokalizowanych na drugim brzegu Motławy Spichlerzy na Ołowiance, jeśli interesuje cię tematyka marynistyczna. Tam czekać będą na ciebie między inny: interaktywna wystawa dla dzieci, historia nurkowania, obrazy marynistyczne oraz wystawa o morskich dziejach Polski i Polaków od wczesnych czasów średniowiecza aż po czasy współczesne.

Po dniu pełnym wrażeń będzie na ciebie czekać restauracja Gdańsk Stare Miasto to miejsce, w którym także znajdziesz wiele różnych kuchni z całego świata, dlatego na pewno dopasujesz coś do swoich kubków smakowych. 

Fot.: Anna Gru/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*