Luksusowe wakacje na Majorce – oto niezapomniane atrakcje

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Luksusowe wakacje na Majorce – oto niezapomniane atrakcje
Podróże

Majorka to największa z wysp Balearów, a zarazem najpopularniejszy kurort na Morzu Śródziemnym. To wyspa, w której zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Polecamy Twojej uwadze wyjątkowe atrakcje!

Valldemossa

Bajeczne miasteczko Valldemossa to idealne miejsce, żeby choć na chwilę zapomnieć o urlopowych szaleństwach. Pomimo skromnych rozmiarów Valldemossa może się poszczycić sporą liczbą zabytków, do których zaliczymy dawny klasztor kartuzów, w którym niegdyś zatrzymywał się Chopin ze swoją ukochaną George Sand, oraz barokowy kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja. Z Valldemossy otwiera się ponadto niezwykły widok na ciągnące się po horyzont góry Sierra de Tramuntana.

Pałac La Almudaina

Najstarszy pałac królewski Hiszpanii, Palacio de la Almudaina, był niegdyś siedzibą władców mauretańskich i pełnił funkcję alkazaru. Dziś miejsce to stanowi jedną z letnich rezydencji rodziny królewskiej. Mieści się tu także muzeum narodowe i komenda wojskowa wyspy. Historia Pałacu La Almudaina sięga czasów imperium rzymskiego, a obecny wygląd zewnętrzny uzyskał podczas dominacji muzułmańskiej.

Zamek Bellver

Jedna z najciekawszych atrakcji na Majorce, Zamek Bellver, mieści się kilka kilometrów od centrum Palma de Mallorca. Castillo de Bellver to niepowtarzalna w skali całej Hiszpanii budowla gotycka na planie koła. Ten średniowieczny zamek znajduje się na wzgórzu, skąd otwiera się czarujący widok na zatokę Palmy i panoramę miasta, a w słoneczne dni można nawet zobaczyć kontury wyspy Cabrera.

Jaskinia Smoka

Za najbardziej niezwykłą atrakcję przyrodniczą Majorki uchodzi Cuevas del Drach, królestwo stalaktytów, stalagmitów, grot i krystalicznie czystych jezior, zajmujących powierzchnię ponad dwóch tysięcy metrów. Różnorodne nacieki skalne dopełnia odpowiednio zaprojektowane oświetlenie, które pobudza wyobraźnię i na oczach zwiedzających tchnie w skały życie. Podczas zwiedzania jaskiń koniecznie zafunduj sobie przeprawę łodzią po jeziorze Martel i udaj się na koncert w specjalnie przygotowanym amfiteatrze.

Zatoka Sa Calobra

Do tej niewielkiej zatoki nie tak łatwo się dostać – prowadzi do niej ciągnąca się kilkanaście kilometrów górska serpentyna, która wije się wśród kamiennych wzniesień, co rusz zmieniając wysokość. Droga prowadzi na sam brzeg morza. Poza widowiskową trasą jedną z głównych atrakcji Sa Calobra jest ogromny, liczący ponad osiem kilometrów wąwóz Torrent de Pareis, do którego prowadzą wąskie, wykute w skałach tunele.

Oceanarium 

Zdobywca tytułu jednego z najlepszych oceanariów Europy Palma aquarium to królestwo morza w całej jego upajającej i tajemniczej krasie. W 55 tematycznych akwariach mieszkają przedstawiciele przeszło 700 gatunków fauny Morza Śródziemnego, a łączna powierzchnia kompleksu wynosi rekordowe 41 tys. kilometrów kwadratowych. Oceanarium Palma to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi.

Cala Mandia

Czym byłby wypoczynek na Majorce bez plażowania? Cala Mandia to niewielki, zaciszny kurort we wschodniej części Majorki, w którym zaszyjesz się na plaży usytuowanej w malowniczej zatoce. Jest tu wszystko, czego potrzeba do relaksującego wypoczynku: szezlongi, parasole, kąpieliska i bary. Dla miłośników sportów wodnych są także wypożyczalnie rowerków, desek SUP i łodzi, którymi możesz podryfować wzdłuż wybrzeża tonącego w bujnej roślinności.

Zdj. główne: Fabian Schneidereit/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*