Jakie spektakle warto zobaczyć w Warszawie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie spektakle warto zobaczyć w Warszawie?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Warszawa to miasto, które z pewnością słynie z wielu ośrodków kultury i sztuki. Znajdziesz w nim bogate w eksponaty muzea, niezwykłe galerie sztuki, teatry goszczące na swoich deskach najzdolniejszych aktorów i artystów, a także wiele innych miejsc, w których bez wątpienia poczujesz obecność antycznych muz inspirujących twórców. Jeśli jesteś miłośnikiem żywej sztuki, powinieneś odwiedzić to miasto jak najszybciej.

Teatry w Warszawie

W stolicy znajduje się kilkadziesiąt teatrów, z których każdy prezentuje szeroki repertuar granych spektakli. Przy tak ogromnym wyborze, ciężko może być podjąć decyzję, które sztuki zobaczyć, a które pominąć – zwłaszcza, jeżeli ogranicza Cię czas lub budżet. Jeżeli mierzysz się z takimi dylematami, przede wszystkim zastanów się, jakiego typu teatr Cię interesuje. Oto krótka lista, przedstawiająca rodzaje teatrów, wraz z przykładami instytucji wpadających w tę kategorię:

• teatr dramatyczny – Nowy Teatr, Teatr 6. piętro, Teatr Ateneum, Teatr Imka oraz Teatr Narodowy,

• teatr komediowy – Teatr Syrena, Teatr Kwadrat, Teatr Komedia oraz Teatr Kamienica,

• teatr operetkowy – Mazowiecki Teatr Muzyczny Operetka,

• teatr operowy – Teatr Wielki, Warszawska Opera Kameralna,

• teatr muzyczny – Studio Buffo, Teatr Muzyczny „Roma”, Teatr Sabat,

• teatr lalek – Teatr Baj, Teatr Guliwer,

• teatr familijny –Teatr Lalka,

• teatr dziecięcy – Teatr Małego Widza.

Spektakle grudniowe w Warszawie

Jeśli interesują Cię wydarzenia Warszawa, z pewnością samodzielnie sprawdzasz strony z dostępnymi spektaklami – chyba, że jesteś początkującym miłośnikiem teatru albo po raz pierwszy zamierzasz udać się do Warszawy, by skorzystać z jej oferty teatralnej. Jesteś ciekawy, co możesz zobaczyć na deskach teatrów stolicy na początku grudnia? Pierwszego grudnia Teatr IMKA wystawia „Imieniny Świętego Mikołaja” oraz „Kontrakt”, na Scenie Teatralnej Mała Warszawa będziesz mógł zobaczyć „Ludzi inteligentnych”, a w Teatrze Capitol – „Kiedy kota nie ma…”. Drugiego grudnia Kino Elektronik rozpoczyna wystawianie „Opowieści Wigilijnej”, Teatru Piasku Tetiany Galitsyny. Spektakle te dostępne będą do obejrzenia również trzeciego grudnia. Tego samego dnia na Scenie Teatralnej Mała Warszawa pojawi się „Dobrze się kłamie”, Imka Light wystawi „Pół na pół”, a Arena Ursynów – „Forever Tango”. Jeśli jesteś zainteresowany przedstawieniami z wykorzystaniem lalek, wciąż dostępne są bilety na Spektakl „Zimowa Przygoda” wystawiany przez Teatr Lalek Rabcio z Rabki w dniu czwartym grudnia w Służewskim Domu Kultury. Nie zapomniano także o dzieciach – czwartego grudnia na sali widowiskowej Broadway w Domu Kultury Kadr odbędzie się „NIKT NIC NIE WIE: świąteczny spektakl improwizowany dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat”, a następnego dnia „Smok wawelski – spektakl dla dzieci w Falenicy”. Czwartego grudnia w Ośrodku Kultury Ochoty wystawione zostaną „Baletniczki – pokaz mikołajkowy” dla tych, którzy uwielbiają taniec. Miłośnicy komedii powinni natomiast zwrócić uwagę na sztukę „Wiesz, że wiem” wystawianą w Terminalu Kultury Gocław.

Zdjęcie główne: pexels.com/Monica Silvestre

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*