Luksusowe prezenty świąteczne – co sprawi radość bliskim?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Luksusowe prezenty świąteczne – co sprawi radość bliskim?
Lifestyle

Co kupić dla swojej sympatii na gwiazdkę za większą sumę pieniędzy? Okazuje się, że z roku na rok jesteśmy coraz bardziej hojni w świątecznym obdarowywaniu. 

Boże Narodzenie w ekskluzywnym stylu

Polacy są skłonni coraz więcej pieniędzy przeznaczyć na prezenty świąteczne. Nie oznacza to jednak, że standardem jest obdarowywanie się ekskluzywnymi podarunkami za tysiące złotych. 

Ile wydajemy?

Według danych z 2019 roku (raport Deloitte) statystyczna polska rodzina była skłonna wydać na świąteczne prezenty 1521 zł, czyli o 5% więcej, niż rok wcześniej. Było to więcej, niż wynosiła średnia dla wszystkich badanych krajów (3,3%). 

Jak kupujemy prezenty?

Podarunki kupujemy najczęściej między 1 a 15 grudnia (38%). Coraz mniej osób wybiera się na zakupy do sklepów stacjonarnych. 28% robiących zakupy wybrała sklepy internetowe mające oddziały stacjonarne. Rośnie też odsetek osób robiących zakupy za pośrednictwem platformy e-commerce.

Ekskluzywne prezenty – co warto kupić pod choinkę?

Ekspres do kawy pokryty złotem

Sprzęt AGD niespecjalnie kojarzy się z udanym prezentem pod choinkę, choćby chodziło o podarunek luksusowy. Jednak ekspres do kawy ze złoceniami to już zupełnie co innego. 

Artykuły do domu znanej marki

Prezentem dla kobiety może być też jeden z artykułów do domu zaprojektowanych przez znaną markę. Przykładem może być kolekcja Gucci Décor. Można z niej wybrać na przykład tacę, poduszkę lub podstawkę pod kadzidło. Za każdym razem będzie to stylowy drobiazg luksusowej marki, który w pełni zasłuży na miano prezentu z wyższej półki. 

Najwyższej jakości pościel

Bielizna pościelowa również może być ekskluzywnym produktem. Jest wiele marek, które specjalizują się w szyciu najwyższej jakości pościeli – choćby Curt Bauer, Sanderson czy Sylvie Thiriez. Z czego powstają? Najbardziej poszukiwane materiały to między innymi satyna, adamaszek, perkal lub jedwab najwyższej klasy.  

Grawerowane kieliszki z kryształami Swarovskiego 

Eleganckie szkło zawsze znajduje się wśród prezentów premium, które świetnie nadają się na prezent gwiazdkowy. Dodatkowym atutem takie prezentu jest możliwość jego personalizacji. Dla panów odpowiednikiem mogą być szklanki do whisky.

Designerski zegarek

Warto wybierać modele, które zachwycają nowoczesnym designem. Jego cena nie zawsze musi iść w parze z jakością materiałów, z których jest wykonany, choć  prym wiedzie tutaj różowe złoto. Liczą się też nowoczesne technologie i unikalny wygląd. 

Ekskluzywny parasol

Okazuje się, że nawet parasol może być małym dziełem sztuki. Właśnie w taki sposób są projektowane wyroby włoskiej manufaktury Pasotti. Kunsztownie zdobione, o rzeźbionych rękojeściach i wykonane z najlepszych materiałów mogą kosztować nawet tysiąc złotych. To dość nietypowy, ale niezwykle szykowny prezent pod choinkę. 

Gobeliny

W jaki sposób sprawić, aby gabinet stał się elegancki, godny prawdziwego biznesmena? Ekskluzywnym prezentem może być gobelin pochodzący z tradycyjnej pracowni tkackiej we Francji. Charakterystyczny dla nich jest prawdziwy kunszt i nieprzemijające piękno. Niestety, gobeliny należą do grona bardzo ekskluzywnych prezentów – za najtańsze trzeba zapłacić ok. 3 tysiące złotych, ale w ofercie są również egzemplarze wielokrotnie droższe.

Kaszmirowy szalik

Wykonany z najwyższej jakości wełny szalik, bardzo przyjemny w dotyku, może być wspaniałym prezentem dla każdego gentlemana. Za taki stylowy podarunek trzeba zapłacić ponad tysiąc złotych, ale nie da się odmówić mu klasy. Paniom można wręczyć pled wykonany z tego samego materiału.

Fot. Bob Dmyt/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*