Luksusowe SUV-y premium — przyszłość jest dziś

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Luksusowe SUV-y premium — przyszłość jest dziś
Technologie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeszcze kilka dekad temu luksusowe auto kojarzyło się z wypolerowaną limuzyną skazaną na życie w mieście. Świat motoryzacji jednak dynamicznie się zmienia, a do rąk użytkowników trafiają coraz bardziej wszechstronne modele. Wśród nich nie sposób nie zwrócić uwagi na luksusowe SUV-y — sportowe auta klasy premium, które poradzą sobie nie tylko w mieście, lecz również z dala od asfaltowej nitki. Chcesz poznać je bliżej?

SUV i luksus — czy to idzie w parze

SUV to skrót od Sport Utility Vehicle, co w tłumaczeniu oznacza „pojazd sportowo-użytkowy”. Mowa o aucie, które ma radzić sobie zarówno w codziennych warunkach, jak i w wymagającym środowisku. Nie jest to typowa terenówka, której jedynym zadaniem jest przetrwanie z dala od asfaltu i cywilizacji. Samochód typu SUV musi więc zapewnić swoim użytkownikom wygodę. W końcu to pojazd nie tylko „sportowy”, lecz także „użytkowy”.

Aż się zatem prosi, aby SUV oferował pewną dawkę luksusu. A że “luksusu nigdy nie za wiele”, to w nowoczesnych modelach z tej kategorii można znaleźć go całkiem sporo. Doskonałym tego przykładem są SUV-y klasy premium od Land Rovera. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Range Rover — orędownik luksusu wśród SUV-ów

Range Rover to nazwa marki należącej do portfolio marek Land Rovera. To jednocześnie nazwa jej flagowego modelu. Model ten doskonale radzi sobie w terenie, co bez wątpienia było jedną z głównych intencji jego producenta. Range Rover daleko wykracza jednak poza minimalne wymagania stawiane samochodom off-roadowym. Przede wszystkim oferuje on zaawansowane technologie, takie jak Terrain Response pozwalająca dostosować parametry auta do aktualnych warunków, wyświetlacz head-up zlokalizowany na przedniej szybie, czy też dopracowane multimedia z dużym dotykowym ekranem i funkcjami, jak np. automatyczne aktualizacje, indywidualne konfigurowanie oświetlenia kabiny, czy korzystanie z aplikacji bezprzewodowo połączonego smartfona.

Ten luksusowy SUV od Land Rovera oferuje również wyjątkowe wnętrze, dzięki któremu z łatwością kwalifikuje się do klasy premium. W środku znajdziesz bogate wyposażenie, a w tym skórzane i podgrzewane fotele, podgrzewaną kierownicę, czy też klimatyzację czterostrefową. Ponadto Range Rover oferuje kilka interesujących, opcjonalnych rozwiązań, takich jak system aktywnej redukcji hałasu, zaawansowaną technologię Air Purification Pro filtrującą powietrze lub dodatkową przestrzeń do relaksu z pakietem Tailgate Event Suite. Lista możliwości jest oczywiście znacznie dłuższa. Z jej pełnym zakresem zapoznasz się na oficjalnej stronie internetowej Land Rover.

Marka Discovery — rodzinne SUV-y premium

Discovery czy Discovery Sport? Oba modele zaliczają się do zaszczytnego grona luksusowych SUV-ów premium. Co oferują swoim użytkownikom i czym różnią się od siebie? Oba modele to luksusowe SUV-y o wszechstronnych możliwościach, które sprawdzają się zarówno na off-roadzie, jak i w mieście. Discovery Sport jest jednak nieco mniejszy, zwrotniejszy i utrzymany w bardziej uniwersalnej konwencji, co tyczy się nie tylko wymiarów, lecz także parametrów technicznych.

Oba modele oferują luksusowe wnętrze wykończone materiałami najwyższej jakości. Pozwala to kierowcy i pasażerom poczuć, że faktycznie podróżują autem klasy premium lub nawet wyższej. Poza tym, z praktycznego punktu widzenia, przekłada się to na komfort podróży. Co więcej, zarówno Discovery, jak i Discovery Sport oddają w ręce użytkowników zaawansowane technologie. Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania takie jak system All Terrain Response oraz napęd na cztery koła typu AWD. Przyczynia się to do płynnej i bezpiecznej jazdy, nawet w trudnych warunkach, lecz nie tylko poza gładką powierzchnią asfaltu. Większy Discovery to idealny samochód wyprawowy – może pomieścić wygodnie nawet 7 osób, ale także, dzięki głębokości brodzenia do 90 cm i układowi przeniesienia napędu z reduktorem, pokonać naprawdę wymagające przeszkody.

SUV z naciskiem na „S”

Co, jeśli jednak bardziej interesuje cię „sport” niż “utility”, lubisz uprawiać sporty i odkrywać nowe hobby.Scena luksusowych SUV-ów ma dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Przeanalizowaliśmy wszystkie z nich i wybraliśmy tę, która według naszych ekspertów zasługuje na szczególną uwagę. Oto…

Defender

Defender to najbardziej zaawansowany samochód terenowy autorstwa Land Rovera. Po raz pierwszy został zaprezentowany światu w roku 1983, a od tamtej pory bezustannie wyznacza standardy na motoryzacyjnej scenie. Przez minione dekady Defender przeszedł jednak znaczną ewolucję. Z auta po prostu wytrzymałego zmienił się w komfortowe, luksusowe i jeszcze bardziej wytrzymałe. Połączenie idealne, dzięki któremu Defender to topowy SUV premium, a nie tylko samochód terenowy.

Samochód można wyposażyć w akcesoryjne uchwyty i bagażniki do przewozu rowerów czy sprzętu do sportów wodnych. Potrzebujesz dużej przestrzeni bagażowej we wnętrzu auta? Defender 130 dzięki rekordowo długiemu (5358 mm) i wysokiemu (1970 mm) nadwoziu będzie niezastąpiony. 8 foteli pozwoli pomieścić całą drużynę piłki ręcznej i jeszcze kierowcę. A może to samochód będzie Twoim “sprzętem sportowym”? Defender V8 z silnikiem o mocy 525 KM zapewnia imponujące osiągi i na drodze i na bezdrożach.

Co ciekawe, model ten jest dostępny także z czterema pakietami: Explorer, Adventure, Country oraz Urban. Każdy z nich oferuje inny zakres parametrów oraz funkcji, dzięki którym możesz stworzyć sobie auto dostosowane do indywidualnych potrzeb. To jednak nie koniec. Defender to także możliwość personalizacji. Przyszły właściciel pojazdu może mieć realny wpływ na jego parametry, konstruując zupełnie swoje, komfortowe i wszechstronne auto terenowe.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*