Poznaj najbardziej luksusowe hotele w Polsce

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaj najbardziej luksusowe hotele w Polsce
Podróże

Pojęcie luksusu jest niejednoznaczne i dla każdego może oznaczać coś innego. Co oferują luksusowe hotele w Polsce? Na co można w nich liczyć? I które obiekty hotelowe uznano za luksusowe? Warto je znać i zakosztować smaku luksusu. Oto złota piątka!  

Grand Hotel Tiffi ***** w Iławie na Pojezierzu Iławskim 

Grand Hotel Tiffi zlokalizowany w Iławie wybudowano nad brzegiem Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce. Jezioro i jego bajeczne otoczenie widoczne jest z okien apartamentów, a okna to przeszklone ściany od podłóg aż do sufitów. Wnętrza zaaranżowano w nowoczesnym stylu z oryginalnymi meblami od polskich designerów. Goście hotelowi zaproszeni są na sesje jogi i orientalne masaże. Czeka na nich także łaźnia parowa i jacuzzi. W hotelu znajduje się również specjalna sala ze ścianką do wspinaczki i trampolinami, a obok obiektu właściciele jachtów mogą je bezpiecznie zacumować.  

Blow UP Hall 5050***** w Poznaniu 

Blow UP HALL 5050 to pięciogwiazdkowy hotel w Poznaniu. Wyróżnia się on awangardową architekturą wnętrz, wzbogaconą dziełami sztuki z kolekcji fotograficznej Patricka Tourneboueufa, kilimami Piotra Uklańskiego i formami przestrzennymi Sebastiana Hempela. Pokoje zaaranżowano w bielach i czerniach. Dodatkową atrakcją hotelu jest Loża Davidoff – ekskluzywny klub dla koneserów cygar. Obiekt połączono z Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar.

 

Hotel Arłamów**** w Bieszczadach 

Czterogwiazdkowy Hotel Arłamów w Bieszczadach szczyci się swoją historią z wielkimi personami w tle. Nocowali w nim między innymi prezydent Francji Valery Giscard Giscard d’Estaing, król Belgii Baudouin, a nawet irański szach Mohammed Reza Pahlawi. Hotel Arłamów w polskiej historii zapisał się jako ośrodek tajnych obrad rządowych, co wynikało również z faktu, że w niewielkiej odległości od obiektu usytuowane jest także prywatne lądowisko. Oczywiście z tarasów hotelu podziwiać można piękne Bieszczady.

Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka***** 

Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka usytuowany jest 500 metrów od morza. Otaczają go aromatyczne lasy sosnowe. Recenzenci magazynu „Travelist” orzekli, że jest on najlepszym obiektem hotelowo-medycznym na całym polskim Wybrzeżu. Goście skorzystać tu mogą z takich rarytasów jak łaźnia ziołowa, podgrzewane leżanki, czy groty solne z tężnią. Hotel zapewnia również konsultacje medyczne neurologów, dermatologów i kardiologów, którzy zlecają gościom zabiegi takie jak termoterapia, hydroterapia, balneoterapia oraz masaże lecznicze i relaksacyjne. 

Hotel Mikołajki*****

Pięciogwiazdkowy Hotel Mikołajki zaprojektowano na wyspie, dokładnie w środku Jeziora Mikołajskiego. Już niemalże samo to położenie sprawiło, że Hotel Mikołajki znalazł się w złotej piątce najbardziej luksusowych hoteli w Polsce, choć oczywiście przyczyniły się do tego także atrakcje oferowane gościom i najwyższa jakość wnętrz. Na terenie obiektu znajduje się basen ze specjalnymi udogodnieniami także dla dzieci. Hotel Mikołajki znany jest również koneserom SPA, którzy korzystają z licznych form zabiegów regeneracyjnych i wszechstronnej odnowy biologicznej. Wyjątkową propozycją dla gości jest tutaj Świat Saun – oferta ekskluzywnych saun, a wśród nich: łaźnia błotna i parowa, sauna solna, ziołowa i kostkarki lodu. W hotelu rozrywkę dla siebie znajdą również wielbiciele bilarda i wymagający bywalcy kręgielni w specjalnie przygotowanych dla nich salach.   

Jakie obiekty wyróżnia się jeszcze w rankingach luksusowych obiektów hotelowych w Polsce?  

Tuż za złotą piątką najbardziej luksusowych hoteli w Polsce specjaliści w dziedzinie usług hotelowych oraz sami gości wymieniają jeszcze zgodnie trzy obiekty: pięciogwiazdkowy hotel Belweder w Ustroniu w Beskidzie Śląskim i także pięciogwiazdkowe – Hotel Aquarius w Kołobrzegu oraz Manor House SPA w Chlewiskach koło Szydłowca. Ten ostatni obiekt zlokalizowano w XV-wiecznym pałacu, łącząc jego historyczny wystrój z najnowocześniejszymi usługami z dziedzin odnowy biologicznej i naturoterapii. W oryginalnych wnętrzach zachowano unikalne preciosa z epoki, w tym toaletki, zegary i obrazy.

Fot. Rhema Kallianpur/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*