Najbardziej luksusowe jachty na świecie

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Najbardziej luksusowe jachty na świecie
Lifestyle

Jacht posiadany na własność jest synonimem luksusu. Niektóre spośród takich łodzi to jednak prawdziwe pływające pałace, na które mogą sobie pozwolić tylko najwięksi bogacze na świecie. Dlaczego kosztują aż tyle? Kto może sobie na nie pozwolić? Oto najdroższe jachty świata.

Najdroższe jachty na świecie: tuż za podium

Najtańsze spośród najdroższych – lista 10 najbardziej luksusowych prywatnych jachtów na świecie jest otwarta dla jednostek, które warte są przynajmniej 200 milionów USD. Różnice pomiędzy pierwszymi siedmioma lub nawet ośmioma luksusowymi łodziami są mniejsze, niż w przypadku ogromnej różnicy w cenie pomiędzy trzecią a drugą jednostką. Oto najbardziej luksusowe jachty:

‘’The Rising Sun’’ – 200 milionów USD

Właścicielem jednostki jest znany na amerykańskim rynku filmowym David Geffen. Nazwa jest inspirowana Japonią, której miłośnikiem był pierwszy właściciel, Larry Ellison z Oracle. Wybudowany w niemieckiej stoczni statek ma 138 m długości, 19 m szerokości i zanurzenie na poziomie 4,9 m. Cztery silniki Diesla pozwalają mu rozwijać prędkość 29 węzłów. Jednostka została zwodowana w 2004 r. Na pokładzie dostępne jest 8 tys. m2 powierzchni użytkowej. To dostatecznie dużo, żeby pomieścić lądowisko dla śmigłowców, 82  kabiny, apartament właściciela, siłownię, kino, piwnicę z winami i boisko do koszykówki. 

‘’Seven Seas’’ – 200 milionów USD

Właścicielem jachtu jest słynny reżyser Steven Spielberg. Powstał dzięki holenderskiej spółce Oceano. W środku znalazło się oczywiście miejsce dla sali kinowej. Oprócz niej na jachcie znajduje się także basen i siłownia. 

‘’Lady Moura’’ – 210 milionów USD

Należy do saudyjskiego milionera Nassera Al-Rashida. Jest jednym z najstarszych statków w stawce, bo zwodowana została w 1990 r. Pomimo tego zachwyca technologią, której użyto na pokładzie jednostki. Do dyspozycji pozostaje między innymi piaszczysta plaża z unoszonym dachem. Nawet nazwa jachtu na burcie została wykonana z 24-karatowego złota.  

‘’Al Mirqab’’ – 250 milionów USD

Zwodowany w 2008 r. jacht o hybrydowym napędzie, który oprócz silnika Diesla, zasilany jest przez pięć generatorów. Wybudowana w niemieckiej stoczni jednostka ma 133 m długości, 20 m szerokości i nośność na poziomie 1,4 tys. ton. Jacht należy do Hamada Al-Thaniego, polityka z Kataru. Mieści 36 gości i 45 osób obsługi. Oprócz kabin z łazienkami znajduje się tutaj lądowisko dla helikopterów, kino, basen, bary, jacuzzi i sztuczne plaże.

Alaatin61 – TOP 6 Luxury Yachts In The World

‘’Dilbar’’ – 263 miliony USD

Należy do rosyjskiego biznesmena Aliszera Usmanowa. Zwodowany został w 2008 roku. Przy długości 110 m jest w stanie rozwinąć prędkość 21 węzłów. Wnętrze jachtu zaprojektował Alberto Pinto. 

‘’Al Said’’ – 300 milionów USD

Jacht zbudowany specjalnie dla sułtana Omanu jest jednym z najpotężniejszych – 16,5 tys. kW mocy. Zbudowany w 2008 r. w Niemczech, ma 155 m długości i 24 m szerokości. Miejsce znajdzie tutaj 145 członków załogi i 65 obsługiwanych w luksusowy sposób gości. Oprócz kabin i apartamentów VIP, znajduje się tutaj sala kinowa i koncertowa, która pomieści orkiestrę liczącą 50 osób. Poza tym jest jeszcze boisko i lądowisko dla śmigłowców.

‘’Superyacht A’’ – 323 miliony USD

Nieduży, ale futurystycznie wyglądający i bardzo nowoczesny jacht, którego właścicielem jest rosyjski potentat przemysłowy Andrey Melnichenko. Łódź zaprojektował Philippe Starck. 

Trzeci i drugi z najdroższych jachtów 

Rozbieżność wartości pomiędzy łodzią Melnichenki a trzecim w stawce ‘’Dubaiem’’ jest relatywnie niewielka. Drugi w zestawieniu jacht ‘’Eclipse’’ –  to już zupełnie inna klasa cenowa.

‘’Dubai’’ – 350 milionów USD

Wart 350 milionów USD ‘’Dubai’’ jest przykładem na to, że nawet największym bogaczom może zabraknąć pieniędzy na ukończenie luksusowego jachtu. Doświadczył tego brunejski książę, który rozpoczął budowę w 1966 r. Na całe szczęście przejął ją w 2001 r. premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

‘’Eclipse’’ – 800 milionów USD

Robiący niesamowite wrażenie wizualne jacht ‘’Eclipse’’ to własność rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza, który jest też  właścicielem Chelsea Londyn. Spekuluje się co do jego wartości, która wynosi od 800 tys. do 1 miliarda USD. Łódź zwodowano w Hamburgu.

Najcenniejszy jacht na świecie

Szacowana wartość najdroższego jachtu motorowego na świecie jest szokująca. Cenę kształtuje nie tylko sama jednostka, ale też jej ekstrawaganckie wyposażenie.

‘’History Supreme ‘’ – 5 miliardów USD

Znajduje się w posiadaniu malezyjskiego bogacza, którego stać było na wydanie astronomicznej kwoty na jacht. Jest zaprojektowany w nowoczesny sposób i tak samo wyposażony. Uwagę przyciągają ekstrawaganckie elementy wyposażenia. Wśród nich znajduje się podobno rzeźba z kości Tyranozaura i ściana z prawdziwych meteorytów. Do budowy jednostki zużyto nawet tonę metali szlachetny, gdzie prym wiodły złoto i platyna.

Fot. Free-Photos/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*