Gdzie możesz znaleźć sztukę do domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie możesz znaleźć sztukę do domu?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Sztuka potrafi dodać każdemu wnętrzu klasy i charakteru. Jak jednak znaleźć interesujący nas obraz lub rzeźbę i wejść w jego posiadanie? Podpowiadamy, gdzie możesz znaleźć sztukę do domu.

Sztuka towarzyszy ludziom od lat. Zarówno obrazy, jak i rzeźby są niesamowitym dodatkiem do każdego wnętrza oraz potrafią doskonale nadać mu charakteru i wyrazu. Gdzie jednak możesz znaleźć sztukę do swojego domu? Podpowiadamy!

Aukcje internetowe oraz tradycyjne

Obecnie najpopularniejszym sposobem na zakup sztuki do domu są internetowe aukcje dzieł sztuki. Jak jednak skutecznie wylicytować interesujący Cię obraz, grafikę lub rzeźbę. W pierwszej kolejności warto zapoznać postąpienia, jakie obowiązują w konkretnym domu aukcyjnym na konkretnej aukcji. Postąpienia to nic innego jak przedziały, w których można zgłaszać poszczególne kwoty. Jest to niezwykle istotne, aby się z nimi zapoznać, ponieważ dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie są kwoty minimalne oraz maksymalne w licytacji danego dzieła sztuki.

Podchodząc pierwszy raz do licytacji dzieł sztuki, warto także zapoznać się z istnieniem wadium. Jest to coś w rodzaju kaucji, którą przystępujący do licytacji wnosi na rzecz domu aukcyjnego. Obecnie stosuje się wadium jedynie w przypadku licytacji bardzo wartościowych i cennych dzieł sztuki.

Inaczej wygląda zaś sprawa z opłatą aukcyjną, z którą spotkasz się w każdym domu aukcyjnym – zarówno internetowym, jak i tradycyjnym. Jest to kwota obliczana procentowo, doliczana do ceny wylicytowanej przez klientów. Można więc powiedzieć, że jest to coś w rodzaju prowizji dla domu aukcyjnego. 

W przypadku aukcji należy także pamiętać o kwocie wywoławczej. Kwotę, od której rozpocznie się licytacja, najczęściej ustala na aukcji aukcjoner. Zazwyczaj wypada ona gdzieś pośrodku „widełek” estymacji wartości danego dzieła.

Jeśli interesuje Cię wylicytowanie dzieła sztuki do swojego domu, to koniecznie sprawdź Aukcje internetowe rzeźby i obrazy na stronie internetowej onebid.pl.  

Bezpośrednio u artysty

W obecnych czasach wielu artystów decyduje się na samodzielną sprzedaż swoich dzieł. Jeśli więc interesuje Cię zakup dzieła tak zwanej nowej sztuki, to możesz poszukać ofert bezpośrednio od twórców. Wielu z nich posiada własne strony internetowe oraz zamieszcza swoje dzieła na portalach takich jak Allegro czy OLX.

Ponadto możesz szukać artystów w mediach społecznościowych, a w szczególności na Instagramie lub Pintereście, gdzie bez problemu od razu skontaktujesz się z artystą w sprawie zakupu konkretnego dzieła lub wykonania obrazu, grafiki lub rzeźby na zamówienie.

Zdj. główne: Surface/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*