Niezbędne wyposażenie w studiach tatuażu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Niezbędne wyposażenie w studiach tatuażu
Beauty

Artykuł sponsorowany

Wykonywanie tatuażu wymaga nie tylko sporych umiejętności i precyzji tatuatora, ale także odpowiednich narzędzi. Jak więc powinno być wyposażone profesjonalne studio tatuażu? Dowiedz się, jakie sprzęty i akcesoria są niezbędne podczas tatuowania.

Podstawa tatuowania – maszynka i igły

Obecnie jednym z podstawowych narzędzi służących do wykonywania tatuaży jest maszynka, nazywana również pistoletem. Tego typu sprzęt obsługiwany jest specjalnym pedałem, przy użyciu nacisku stopy. Dzięki profesjonalnej maszynce tatuator jest w stanie wykonać o wiele więcej uderzeń igłą niż przy użyciu metod tradycyjnych lub hand poke. W ten sposób wykonanie tatuażu jest znacznie szybsze i bardziej precyzyjne. 

Maszynka, czy jakikolwiek inny sprzęt do wbijania tuszu pod skórę, nie byłaby oczywiście w stanie działać bez igieł. Na rynku znajdziesz wiele ich rodzajów, dzięki czemu masz możliwość dobrania sprzętu do stylu tatuowania. Profesjonalne wyposażenie studia tatuażu, w tym igły, znajdziesz na stronie https://elcartel.pl/.

Sterylność w studiach tatuażu

Wykonanie tatuażu jest zabiegiem mocno ingerencyjnym – w końcu pod skórę zostaje wtłoczony tusz. Koniecznością jest więc zachowanie w studiu odpowiedniego poziomu sterylności. W tym celu przydatne będą różnego rodzaju akcesoria, także te medyczne, które znajdziesz na stronie https://rcmedical.pl/. Każdy tatuator musi być przede wszystkim zaopatrzony w dobrej jakości rękawiczki jednorazowe, które zostaną zmienione po każdym kontakcie z przedmiotem innym niż maszynka do tatuowania. Konieczne jest także prawidłowe zabezpieczenie stanowiska pracy. Oznacza to między innymi zabezpieczenie podłokietników oraz stołów do tatuażu specjalną folią. Bardzo ważne jest też, aby w każdym profesjonalnym studio tatuażu znalazł się autoklaw, czyli urządzenie do sterylizacji narzędzi. Maszynka, ze względu na umieszczane w niej jednorazowe igły, musi być bezwzględnie wysterylizowana przed każdą sesją tatuowania.

Przygotowanie skóry i zabezpieczenie tatuażu

Bardzo ważnym elementem procesu przygotowania skóry do tatuażu jest jej dokładne ogolenie, a także dezynfekcja. Dlatego też w studiu koniecznie muszą znaleźć się jednorazowe maszynki do golenia oraz delikatne płyny do dezynfekcji, niepodrażniające skóry. Oczyszczanie skóry płynem jest konieczne także podczas wykonywania tatuażu. Ponadto, w studiu powinny znaleźć się również kosmetyki zabezpieczające tatuaż i przyspieszające gojenie (masełka do tatuażu, maści itp.), a także jednorazowe folie, które ochronią świeżo wykonany tatuaż przed zanieczyszczeniami.

Zdj. główne: Geri Chapple/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*