Nowoczesna aranżacja pokoju dziecięcego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesna aranżacja pokoju dziecięcego
Architektura & design

Artykuł sponsorowany

Pokoje dziecięce to aranżacyjne wyzwanie dla każdego rodzica. Jak więc urządzić nowoczesny i funkcjonalny pokój dla dziecka? Przedstawiamy kilka naszych trików, które z pewnością pokochasz zarówno Ty, jak i Twoja pociecha.

Postaw na minimalizm

Wielu rodziców na siłę próbuje urządzić pokój dziecka w sposób kolory i pstrokaty. A to błąd! Znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na minimalizm i neutralność. Wybierz jasne i nienarzucające się kolory, które z pewnością wprowadzą do pokoju Twojego dziecka nieco świeżości. Ogromnym plusem takiego minimalistycznego podejścia do przestrzeni dziecięcej jest fakt, że nie jest ona przytłaczająca oraz wspiera rozwój kreatywności malucha. Ponadto w takich neutralnych przestrzeniach dziecko znacznie lepiej zasypia oraz się uczy, ponieważ nic go nie rozprasza. Dodatkowym atutem jasnych i prostych wnętrz jest fakt, że stanowią one w pewnym sensie czyste płótno dla Twojego dziecka, ponieważ może ono samodzielnie udekorować i ozdobić swój pokój oraz zmieniać delikatnie aranżację, kiedy tylko przyjdzie mu ochota.

Meble do pokoju dziecięcego

Podstawą aranżacji każdego wnętrza, również pokoju dla dziecka, są meble. Jakie więc meble warto wybrać, aby pokój dziecięcy był w pełni funkcjonalny? Przede wszystkim zacznij od wyboru wygodnego łóżka. W końcu wyspane dziecko, to szczęśliwe dziecko, prawda? Zadbaj także o wystarczającą przestrzeń do przechowywania. Nie zagracaj jednak pokoju oraz od samego początku ucz dziecko utrzymywania porządku. Świetnie sprawdzą się więc szafy modułowe, które pomieszczą wszystkie dziecięce rzeczy. Przydatne może okazać się także miejsce do siedzenia, na przykład pufy i fotele dla dzieci, które będą doskonałym miejscem do zabawy i wspólnego czytania. Jeśli Twoje dziecko chodzi już do szkoły, to nie zapominaj także o biurku. Najlepiej wybrać takie z regulowana wysokością oraz z ergonomicznym krzesłem w duecie. Dzięki temu Twoja pociecha podczas nauki będzie czuła się w pełni komfortowo, a Ty w ten sposób będziesz w stanie zadbać o prawidłową postawę ciała dziecka. 

Akcesoria i dodatki

Mimo że minimalizm i neutralność powinny być fundamentem aranżacji pokoju dziecięcego, to nie oznacza to, że musi być on surowy i nudny. Zadbaj więc, aby w pokoju nie zabrakło różnego rodzaju akcesoriów i dodatków. Przede wszystkim należy wyposażyć pokój w dobre światło i lampkę nocną, jeśli Twój maluch boi się ciemności. Przydadzą się także zasłony lub rolety. W pokoju dziecięcym powinien znaleźć się także mięciutki dywan, który nie tylko sprawi, że pokój będzie bardziej przytulny, ale także stanie się doskonałym miejscem do gimnastyki i zabaw.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*