Odkryj uroki Szwajcarii

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Odkryj uroki Szwajcarii
Podróże

Szwajcaria to niewielki, alpejski kraj kojarzący się głównie z zegarkami, czekoladą i bardzo wysokimi cenami. Warto jednak pozwolić sobie chociaż raz w życiu na podróż w to miejsce, ponieważ bajkowe krajobrazy i idealna infrastruktura sprawiają, że przeżycie to będzie niezapomniane. 

Szwajcaria to państwo bardzo złożone. Posiada ono cztery języki urzędowe: niemiecki, francuski, włoski oraz romansz. Dzięki temu krajem tym zainteresują się osoby lubiące różnorodność. 

Pogoda w Szwajcarii

Szwajcaria jest piękna przez cały rok. Temperatura w lipcu wynosi średnio 20 stopni Celsjusza, natomiast zimą pozostaje ona na poziomie mniej więcej 2 stopni Celsjusza. 

Jak wygląda życie nocne w Szwajcarii?

Szwajcaria może nie do końca przekonać do siebie imprezowiczów. Szwajcarzy nie słyną z zamiłowania do hucznych zabaw, a nad liczbą klubów przeważa ilość barów i pubów. Jeżeli jednak chcesz potańczyć i przeżyć szaloną noc, udaj się w stronę Zurychu. Tam znajdziesz najpopularniejsze i największe kluby tego kraju. Podczas zimy dużo się dzieje również w znanych ośrodkach narciarskich, na przykład Davos lub Zermatt. 

Jakie atrakcje turystyczne posiada Szwajcaria?

Jeśli jesteś fanem zwiedzania, to podróż do Szwajcarii będzie strzałem w dziesiątkę. Znajduje się tam mnóstwo dobrze zachowanych zabytków z różnych okresów historycznych. Warto odwiedzić średniowieczny zamek Vaud nad Jeziorem Genewskim, jak również inne, bardziej współczesne konstrukcje.

Propozycje nowoczesne zobaczysz głównie w Genewie. Na szczególną uwagę zasługują muzea, których w tym państwie jest mnóstwo. Koniecznie wybierz się też do Berna, które położone jest nad rzeką Aare.

Szwajcarskie parki narodowe – to jest to!

Szwajcaria słynie głównie z Alp. Ich strzeliste szczyty wzbudzają w zwiedzających podziw oraz strach, co razem stanowi cudowne uczucie. Ponadto jest tam wiele pięknych jezior, na przykład Jezioro Genewskie, Jezioro Bodeńskie oraz Zuryskie. Możesz tam również zobaczyć jeden z największych wodospadów w Europie, położony obok miasteczka Shaffhausen.

Ciche miejsca

Na pierwszy rzut oka większość szwajcarskich miast jest oblegana przez tłumy turystów. Jest jednak kilka miasteczek, gdzie nie roi się od ludzi.

W poszukiwaniu spokoju i chwili wytchnienia koniecznie zajrzyj do Spiez położonego nad jeziorem Thum. Znajdujące się tam winnice, zamek oraz stary, zabytkowy kościół razem tworzą przepiękny obraz. Warto zastanowić się nad podróżą do Sankt Gallen, w którego opactwie znajduje się przechowująca 170 000 dokumentów biblioteka. Ciekawymi propozycjami są też Lugano oraz Gruyeres.

Aktywnie spędzony czas

Jeżeli cenisz sobie aktywny wypoczynek, to wycieczka do Szwajcarii ci go umożliwi. Kraj ten bowiem słynie z bardzo dużej ilości szlaków pieszych i rowerowych. Wokół Grindelwald przeprowadzono około 300 km tras trekkingowych!

Zimą wybierzesz się na narty oraz snowboard do szwajcarskich ośrodków narciarskich najwyższego poziomu. W tym celu udaj się do Interlaken lub do Sankt Moritz.

Zdj. główne: Marco Meyer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*