Ubezpieczenie szkolne NNW – najważniejsze informacje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ubezpieczenie szkolne NNW – najważniejsze informacje
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Już za kilkadziesiąt złotych rocznie można podpisać umowę ubezpieczenia szkolnego NNW dla dzieci. Jest to naprawdę niewielki wydatek, dlatego wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w tego typu ubezpieczenie i czy nie zabezpieczyć dziecka w jakiś lepszy sposób. W tym artykule przyjrzymy się ubezpieczeniu szkolnemu NNW i podamy najważniejsze informacje, które móc w wyborze.

Czym jest ubezpieczenie szkolne NNW?

Polisa NNW to tak naprawdę wsparcie, które może otrzymać dziecko w razie różnego typu nieszczęśliwych wypadków. To, co jest brane pod uwagę, zależne jest od towarzystwa ubezpieczeniowego i podpisywanej przez nas umowy. Wiele ubezpieczeń tego typu posiada kilka stopni, które różnią się od siebie ofertą. Podstawowe dotyczą jedynie wypadków w szkole, np. złamania nogi czy ręki, a bardziej zaawansowane uwzględniają nawet śmierć rodzica czy też różne poważne choroby.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu szkolnym NNW, sprawdź stronę https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne-nnw-zakres-ochrony-i-warunki-umowy/243.html, na której opisano nie tylko ogólne założenia takiej polisy, lecz także przedstawiono pełny zakres takiego ubezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne NNW?

Wspominaliśmy już, że zakres ubezpieczenia szkolnego NNW zależny jest od umowy, którą się podpisuje. Podczas wyboru ubezpieczenia NNW warto dopytać o to, co ono obejmuje i dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty, które przedstawi nam agent. Czasami dobrą decyzją jest zainwestowanie w wyższy wariant, aby rozszerzyć ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka. Dzięki temu będzie ono nie tylko obowiązywać w kwestii urazów ciała czy też pobytu w szpitalu malucha, lecz także dobrze się sprawdzi w przypadku poważnych chorób, porażenia prądem, ukąszenia kleszcza, rehabilitacji czy nawet w przypadku zagrożenia życia. Oferowane obecnie ubezpieczenia szkolne NNW umożliwiają otrzymanie ochrony w różnych sytuacjach, np. gdy dziecko spotka się z hejtem w internecie. Wybór ubezpieczenia dla dziecka jest zależny od wielu czynników.

Polisa może obejmować elementy, o których normalnie się nie mówi, czy też się ich nie spodziewa. Można zwrócić uwagę na takie aspekty jak: pomoc przy organizacji rehabilitacji, wsparcie informatyczne, dowóz sprzętu medycznego i leków czy operacje plastyczne, które są potrzebne w wyniku nagłych wypadków.

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne NNW?

Cena ubezpieczenia dla dziecka nie należy do wysokich, jednak jest ona zależna od różnych czynników. Najtańsze oferty kosztują mniej niż 30 zł. Jednak im wyższa stawka, tym więcej obejmuje sytuacji, w których można pomóc dziecku. W szkole często oferuje się kilka stopni ubezpieczenia, aby rodziców mógł samodzielnie zdecydować, jak chce zabezpieczyć swojego malucha. Najczęściej jednak stawki wahają się od 30 do 300 zł – mowa tu o kwotach na cały rok.

Pamiętaj, aby zabezpieczać swoje dziecko na różne sposoby. Twoja ochrona może dać mu szansę na lepsze życie. Sprawdź ubezpieczenia różnego typu, a może któreś jest stworzone właśnie dla Ciebie. Polisy obejmują różne problemy. Na rynku dostępne są m.in. ubezpieczenia obejmujące leczenie onkologiczne, o których więcej przeczytasz na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/3-sytuacje-kiedy-warto-kupic-ubezpieczenie-na-raka/41.html.

Fot.: Leon Seibert/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*