Paryski szyk – w czym tkwi tajemnica stylu Francuzek?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Paryski szyk – w czym tkwi tajemnica stylu Francuzek?
Fashion

Francuzi to naród, który słynie z doskonałego poczucia stylu, który próbują naśladować kobiety z całego świata. Moda francuska fascynuje cały świat już od XVIII wieku i choć moda uległa znacznej zmianie, to podstawowe elementy paryskiego stylu pozostały niezmienne. Francja, a dokładniej Paryż, są synonimami francuskich kobiet paradujących po ulicy w dużych trenczach, skórzanych botkach i z bagietką wsuniętą pod pachę. 

Prostota jest najważniejsza 

„Zanim wyjdziesz z domu, zdejmij z siebie jedną rzecz.” – mawiała Coco Chanel i (kto jak nie ona) miała absolutną rację, bo w dobie nadmiernego konsumpcjonizmu nosimy za dużo. W efekcie jesteśmy obwieszeni dodatkami jak choinki przystrojone na święta.  Weź przykład z Paryżanek i zachowaj prostotę w noszeniu biżuterii i nie noś więcej niż trzech delikatnych elementów. Wybierz jeden wyrazisty element taki jak szalik, czapka albo świetna para butów. 

Fot. Christian Vierig/Getty Images Entertainment/Getty Images

Nie podążaj na siłę za trendami  

Wiele kobiet podąża za trendami i modą inspirując się Kim Kardashian albo Kylie Jenner a kompletnie nie ma potrzeby wkładania rurek z krótkimi topami ani sukienek typu bodycon. Takie stylizacje nie dość, że są kiczowate, to jeszcze nie podkreślają Twojej figury. Aby tego uniknąć, noś sukienki układające się w kształt litery „A” a jeansy łącz z długimi, luźnymi płaszczami. Jeśli chcesz podkreślić swoją figurę, włóż obcisłą, dobrze skrojoną ołówkową spódnicę i połącz ją z luźnym topem, aby zachować proporcje sylwetki.

Schowaj metkę

Wiele osób uwielbia modne buty i torebki od znanych firm i projektantów. Są one bardzo popularne w świecie mody. Buty Nike, torebka od Chanel i inne dodatki są zwykle pożądane. Jednak noszenie ubrań ze zbyt wyraźną nazwą marki nie jest ani stylowe, ani gustowne, dlatego schowaj metki. Podejdź do tego kreatywnie i wykorzystaj posiadane już w szafie rzeczy. Zrezygnuj za to z krzykliwych napisów i logo. Mniej, znaczy więcej. 

Mieszaj szykowne ze swobodnym

Noszenie dżinsów i wysadzanych klejnotami sandałów, a nie tenisówek, ołówkowa spódnica z balerinkami, a nie obcasami, smokingowa marynarka i tenisówki, a nie szpilki femme fatale – to dobra strategia. Kluczem do osiągnięcia paryskiego stylu jest wyrafinowanie połączone z niedoskonałością. Zawsze dodawaj elegancki element do swobodnego stroju lub odwrotnie. Taki jest właśnie prawdziwy paryski styl – niewymuszony luz i elegancja. 

Fot. Christian Vierig/Getty Images Entertainment/Getty Images

Włóż swój mundur 

Każda paryska celebrytka ma swoje sprawdzone klasyczne stylizacje, które często wkłada.  Zawsze ubierają to, co im się podoba i dokładnie wiedzą, co z ze sobą łączyć, by wyglądać dobrze i czuć się komfortowo. Nie próbują tego zmieniać i nie podążają za trendami. Dlatego skompletuj swój „mundur” i noś go tak jak one, a będziesz zawsze wyglądać modnie. Nie pozwól jednak na to, aby Twój strój uczynił Cię nudną i przewidywalną. W tym celu wprowadź do swojego stylu element zaskoczenia i włóż czasem szpilki zamiast płaskich butów albo parkę zamiast płaszcza.

Fot. Bertrand Rindoff Petroff/French Select/Getty Images

Sekret tkwi w Tobie 

Francuski styl to bardziej sposób, w jaki łączysz ze sobą ubrania, to jak się poruszasz – małe rzeczy, które mają znaczenie. W przypadku Francuzek najpierw widzisz kobietę, a potem ubranie. Zacznij doskonalić swoją postawę, aby czuć się pewnie wszędzie, gdzie jesteś i często się uśmiechaj. Pamiętaj – sekret tkwi w Tobie. 

Fot. Edward Berthelot/Getty Images Entertainment/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*