Romantyczny weekend w Paryżu – co warto zobaczyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Romantyczny weekend w Paryżu – co warto zobaczyć?
Podróże

Jeśli planujesz wyjazd do francuskiej stolicy z kimś, kogo kochasz, obowiązkowo zapoznaj się z miejscami sprzyjającymi długim spacerom we dwoje!

Dzielnica Marais

Wąskie uliczki tej najstarszej dzielnicy Paryża, a zwłaszcza Plac Vosges i ulica Turenne to idealne miejsca na romantyczny spacer. Dajcie sobie kilka godzin na to, by dokładnie zapoznać się z tą częścią Paryża, w której pełno klimatycznych placów, urokliwych starych pałaców pochodzących z epoki Renesansu, a nawet średniowiecznych zabudowań (Hotel de Sens). Ten spacer z pewnością odmieni waszą wyobraźnię i serca. Dzielnica Marais jest też fantastycznym miejscem na zakupy, jeśli Ty i Twoja połówka lubicie razem chodzić po butikach.

Bulwary nad Sekwaną

Bulwary nad Sekwaną to raj dla zakochanych, pod warunkiem, że wiecie, w którym miejscu rozpocząć spacer. Proponujemy wyjść na stacji metra St Michel i przejść się lewym brzegiem rzeki albo po Ile St Louis wokół placu katedry Notre-Dame de Paris. Opcją do rozważenia jest też rejs po Sekwanie, a następnie spacer wokół katedry, mostu Pont d’Alma i innych miejsc leżących wzdłuż rzeki w zależności od tego, gdzie skończycie rejs. Polecamy też posiedzieć nad Sekwaną o zmroku – to najlepszy sposób na to, by nacieszyć się zachodzącym słońcem w stolicy miłości.

Montmartre

Spacer po urokliwej dzielnicy Montmartre przeniesie was do innej czasoprzestrzeni. Każdy chyba pokocha jej brukowane kręte uliczki, pełne artystów malujących martwą naturę czy pejzaże miejskie. Ze Wzgórza Montmartre otwiera się ponadto wspaniały widok na panoramę Paryża. Dzielnica Montmartre jest o tyle fajna, że miejsca głośne i pełne turystów przeplatają się tutaj z kameralnymi i ustronnymi zakątkami. Na Montmartre jest zatem gwarno, ale też spokojnie.

Dzielnica Łacińska

Dzielnica Łacińska to przede wszystkim ukryte przejścia, antykwariaty, autentyczne kawiarnie i eleganckie parki. To także jedno z najbardziej romantycznych miejsc Paryża. Przejdźcie się po dzielnicy Saint Michel, niedaleko starej Sorbony, a następnie udajcie się na literacki spacer po Paryżu. Odwiedźcie miejsce spoczynku luminarzy w Panteonie, wypijcie kawę w knajpie Hemingwaya, a potem kierujcie się na zachód do eleganckiego Ogrodu Luksemburskiego, w którym doszło do spotkania Mariusa i Cosette z Nędzników Wiktora Hugo.

Z dala od tłumów i gwaru

Czasem ma się ochotę uciec przed tłumami turystów do spokojniejszych miejsc. Przespacerujcie się  wzdłuż kanału Saint Martin we wschodniej części Paryża. To doskonała opcja dla par, które bywały już wcześniej w Paryżu i chcą poznać inne jego oblicze. Jeszcze bardziej kameralnym miejscem jest Butte-aux-Cailles w południowej części miasta. Jeśli pogoda dopisuje, udajcie się do parku Buttes-Chaumont. To jeden z najbardziej romantycznych zakątków Paryża z krętymi alejkami, grotami, tajemniczym jeziorem oraz różnymi odmianami drzew i roślin. Odpocząć od zgiełku miasta można też w trakcie spaceru po Wiadukcie Sztuki (Le Viaduc des Arts), skupiającym galerie sztuki i rzemieślnicze butiki okolone bujną roślinnością.

Zdjęcie główne: Chris Molloy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*