Co zrobić, gdy końcówki zaczynają się rozdwajać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co zrobić, gdy końcówki zaczynają się rozdwajać?
Beauty

Artykuł sponsorowany

Twoje włosy wykazują tendencję do łamliwości i rozdwajania się na końcach? Dowiedz się, jak odpowiednio zadbać o ich pielęgnację.

Kiedy włosy stają się suche, matowe, trudne do rozczesania, a do tego pojawia się problem rozdwajających się końcówek, często jest to oznaka zachwiania stopnia nawilżenia włosów. Może to być spowodowane niewłaściwą pielęgnacją, szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak mróz, wysoka temperatura, silne słońce, a także wpływem chlorowanej wody na włosy. Warto zadbać także o odpowiednie nawodnienie organizmu i przyjrzeć się nawykom dotyczącym stylizacji. W niektórych przypadkach konieczna może być wizyta u dermatologa – skóra może naturalnie wytwarzać zbyt małą ilość łoju, niezależnie od sposobu pielęgnacji. 

Regularnie podcinaj końcówki

Kruszące się włosy wyglądają nieestetycznie, często się puszą, nie chcą się układać i zwykle wolno rosną. Systematyczne podcinanie końcówek u fryzjera, połączone z kuracją odżywiającą, to jeden z najlepszych sposobów na regenerację włosów. Warto odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski poznań, aby poddać się zabiegom pielęgnacyjnym, dopasowanym do typu włosów. Warto zaopatrzyć się także w głęboko nawilżające kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji domowej, które będą stanowiły przedłużenie i uzupełnienie terapii salonowej.

Intensywnie nawilżaj włosy 

Kluczem do zdrowych włosów jest zbilansowana dieta, utrzymanie równowagi skóry głowy oraz odpowiednie nawilżanie końcówek. Najlepiej stosować w tym celu olejek lub serum silikonowe, które wygładza powierzchnię włosa i tworzy na nim warstwę ochronną, zapobiegającą uszkodzeniom mechanicznym. Specjaliści polecają również systematycznie masować skórę głowy specjalnymi szczotkami do masażu, które poprawiają krążenie i zwiększają ukrwienie, dzięki czemu włosy lepiej rosną.

Stosuj preparaty termoochronne

Przesuszone i rozdwajające się końcówki mogą być także konsekwencją poddawania włosów stylizacji na gorąco. Należy regularnie stosować preparaty termoochronne, które chronią włosy przed zniszczeniem i wyblaknięciem koloru. Dobrą praktyką będzie również rezygnacja z prostowania, kręcenia czy ondulacji, a więc zabiegów, które przyczyniają się do większej łamliwości i zmatowienia włosów. Nie poleca się również korzystania z solarium oraz częstych kąpieli słonecznych bez stosowania filtrów UV.

Fot.: Element5 Digital/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*