To oni stoją za wizerunkiem największych gwiazd. Poznaj najsłynniejszych stylistów w Hollywood

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
To oni stoją za wizerunkiem największych gwiazd. Poznaj najsłynniejszych stylistów w Hollywood
Fashion

Zaufany sztab ludzi dbających o wizerunek i kontrakty gwiazdy Hollywood to jedna ze składowych sukcesu. Nienaganny styl i strój dopasowany do każdej okoliczności to wyznaczniki klasy celebryty.

Obserwując gwiazdy na Instagramie, bardzo często doceniamy ich gust, styl i świetny wygląd. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że prezentowane fanom efekty to owoc pracy wielu ludzi. Lekarze, dentyści, fryzjerzy i makijażyści poświęcają wiele godzin, aby osiągnąć efekt wow na kliencie. Praca stylisty jest nie mniej wymagająca.

Stylista to przyjaciel i psycholog

Stylista może w takim samym stopniu pomóc, jak i zaszkodzić karierze gwiazdy. Taka relacja wymaga szczerości, otwartości, zrozumienia i zaufania. Co więcej, mechanizm musi działać w dwie strony. Stylista musi na tyle dobrze poznać swojego podopiecznego, aby zrozumieć jego charakter, poznać styl i dowiedzieć się, w czym dana osoba dobrze się odnajduje. Gwiazda musi czuć się zrozumiana, zaopiekowania i wiedzieć, że jest w dobrych rękach.

Dawniej styliści stali w cieniu gwiazd filmu, sportu i muzyki. Swoją pracę wykonywali niejako w ukryciu, za kulisami. Dziś styliści bardzo często robią karierę równie owocną, co ich podopieczni. Praca doradcy wizerunkowego przestała być anonimowa.

Law Roach – stylista, który odmienił Céline Dion

Jednym z najbardziej popularnych, utalentowanych i znanych stylistów gwiazd Hollywood jest Law Roach. Ekscentryczny i wyrazisty stylista modowy współpracuje z samymi dużymi nazwiskami. @luxurylaw śledzony jest przez tysiące followersów na Instagramie. Oprócz kariery w internecie Roach znany jest z telewizyjnych formatów  „America’s Next Top Model” oraz „Legendary”.

Największy rozgłos przyniosła Roachowi współpraca z Céline Dion, którą stylista rozpoczął w 2016 roku. Zmiana w wizerunku Dion została natychmiast wychwycona przez media, a nazwisko Roach zaczęło wybrzmiewać ze wszystkich stron. Na co dzień stylista gwiazd współpracuje z: Zendayą, Tomem Hollandem, Arianą Grande, Hunter Schafer, Kerry Washington, Anyą Taylor-Joy i wieloma innymi.

Law Roach tworzy zaskakujące, oryginalne i spójne z osobowością klienta stylizacje. Każda z gwiazd, która jest pod opieką tego doradcy wizerunkowego, ma opracowany odrębny, charakterystyczny styl.

Harry Lambert – specjalista od mody męskiej

Harry Lambert z wykształcenia jest fotografem. Doświadczenie zdobywał w brytyjskim Vogue’u. Przez jakiś czas był asystentem Steviego Westgartha. To od niego uczył się stylizowania mężczyzn. Lambert najbardziej znany jest ze współpracy z Harrym Stylesem. Mocna sesja w Vogue, w której Styles pozuje w płynnych płciowo stylizacjach, jest efektem współpracy obu panów.

Lambert ma na koncie także bardzo udaną współpracę z aktorką Emmą Corrin. Dziewczyna zyskała popularność dzięki roli młodziutkiej księżnej Diany w serialu Netflixa „The Crown”. Lambert miał tu bardzo trudne zadanie – z jednej strony konieczność dopasowania do roli dobrze ubranej księżnej, z drugiej stylizacje dostosowane do wieku Emmy Corrin.

Lorenzo Posocco – wprawił w osłupienie

Teledysk do piosenki „Blow Your Mind” to zapis pierwszej współpracy wizerunkowej piosenkarki Duy Lipy i projektanta Lorenzo Posocco. Od 2016 roku para jest nierozłączna i wspólnie tworzy stylizacje, którymi zachwycają się media i fani piosenkarki. Stylizacje Lipy czerpią inspirację ze stylu retro i kiczu. To, co na innych modelkach mogłoby wyglądać groteskowo, na wokalistce prezentuje się zjawiskowo.

Sandra Amador i Tom Eerebout

Jeżeli ktoś nie słyszał o duecie stylistów Amador i Eerebout, to zdecydowanie powinien. To oni ściśle współpracują z niepowtarzalną Lady Gagą. Jak mówią sami styliści gwiazdy, współpraca nie należy do łatwych. Piosenkarka i aktorka ma mocną osobowość i nietuzinkowe pomysły, z którymi bardzo często wkracza do ich studia. Jak podkreślają Sandra i Tom, taka współpraca ma również wiele zalet. Nie obowiązują ich żadne ograniczenia i mogą w pełni wyrażać swoje artystyczne wizje.

Zdjęcie główne: Slaven Vlasic/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*