Wakacje w Wietnamie – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wakacje w Wietnamie – co warto wiedzieć?
Podróże

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wietnam – jeden z najbardziej popularnych krajów pod względem turystyki w Azji Południowo-Wschodniej. Zaskakujący mix kulturowo-przyrodniczy. Kraj dość wąski, jednak długi – widać i czuć różnorodność poczynając od północnej części, zwiedzając zatokę Ha Long i Hanoi, przez środek, w pływających wioskach Nimh Binh, mieście cesarzy Hue, kurorcie Da Nang czy klimatycznym Hoi An, aż po tropikalne południe i chaotyczny Sajgon oraz egzotyczną wyspę Phu Quoc. Co warto wiedzieć wybierając się na wakacje do Wietnamu?

Dla kogo?

Bez wątpienia Wietnam jest kierunkiem przygodowym, wymagającym ciągłego bycia w drodze – odległości pomiędzy miastami czy punktami przyrodniczymi są dość duże, ale do pokonania (posiadając rozsądnie rozpisany plan podróży) samochodem. Z tego też powodu, Wietnamu raczej nie poleca się osobom, które lubią mieć wszędzie blisko i potrzebują przede wszystkim odpocząć. To kierunek dla odkrywców, osób kochających przygodę, niespodzianki, fascynujących się kulturą i uwielbiających być w drodze. Wietnam słynie z najlepszego w Azji street-foodu, backpakerskiego klimatu i przeróżnych miejsc zakwaterowania (podobny vibe mają meksykańskie hotele i ogólnie podróżowanie po Meksyku). Wietnam może być dobrym kierunkiem na wakacje we dwoje, podróż poślubną i wycieczkę rodzinną, ale tutaj warto zwrócić się do dobrego biura podróży o dobrze rozpisany program (tak, by jak najwięcej zobaczyć, nie tracić czasu, a na dodatek jeszcze odpocząć. Jest to jak najbardziej możliwe!). Co więcej, ten kraj można zwiedzać zarówno w opcji budżetowej, ekonomicznej, jak i luksusowej.

Informacje praktyczne

Wietnam jest krajem, w którym duży nacisk kładzie się na turystykę, mimo tego, niewiele osób mówi po angielsku poza najpopularniejszymi miejscami. Z telefonem w ręku jednak nie jest trudno się dogadać. Trzeba także uważać na drobnych kieszonkowców i trzymać drogi sprzęt cały czas na oku. Poza ryzykiem drobnej kradzieży, Wietnam jest bardzo bezpieczny. Można się tu dostać połączeniami lotniczymi, sezonowo także z Polski, do międzynarodowego lotniska w Hanoi lub Sajgonie. Należy mieć przy sobie paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia wjazdu oraz dodatkowe zdjęcie do wietnamskiej wizy, którą wykupuje się na lotnisku. Przed przylotem należy sprawdzić obowiązujące zasady wjazdowe dotyczące COVID-19. Poza tym, do Wietnamu nie są wymagane żadne szczepienia.

Jakie miejsca trzeba zwiedzić?

Przed podróżą do Wietnamu warto ustalić, czy zwiedza się kraj od południa na północ, czy od północy na południe. Zazwyczaj poleca się tą drugą opcję ze względu na pogodę – północ Wietnamu jest dość podobna do europejskiego klimatu, a im niżej, tym cieplej. Na liście miejsc do zwiedzenia nie może zabraknąć przepięknej zatoki Ha Long, na którą warto poświęcić 2-3 dni i przepłynąć ją statkiem ze zorganizowanym programem dla turystów. Zatoka robi ogromne wrażenie nietypowymi formacjami skalnymi, a magii dodają legendy. Następnym punktem będzie zapewne Hanoi, dawna stolica Wietnamu i bardzo ciekawe miasto, w którym krok po kroku można ze spokojem odkrywać wietnamską kulturę. Hanoi, w przeciwieństwie do wielu innych większych miast, jest dość zielone i znajduje się tu mnóstwo zabytków oraz obiektów kultury. Kolejnym, klimatycznym miejscem, zwanym „miastem lampionów” jest Hoi An – robi duże wrażenie, zwłaszcza wieczorami. Ogromną atrakcją Wietnamu są także malownicze tarasy ryżowe, a aby je zobaczyć, jest wiele opcji. Bardzo znane, ale i mało dostępne są tarasy ryżowe w Sapa, górskiej wiosce, którą zamieszkują mniejszości etniczne. To idealne miejsce nie tylko na zachwycanie się krajobrazami, ale i na wycieczki rowerowe. Jeśli zaś chodzi o miejscówki plażowe, to oprócz tropikalnej wyspy Phu Quoc, która niczym nie ustępuje sąsiadującym tajlandzkim wyspom, ciekawym i ładnym kurortem jest Mui Ne. Niegdyś senna wioska rybacka, a dziś popularny kierunek turystyczny, głównie wśród wietnamskich turystów. Atrakcją regionu są ogromne białe i czerwone wydmy, przypominające miniaturowy Wielki Kanion.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*