Wyjątkowy obraz Banksy’ego trafi na aukcję pod koniec marca

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Wyjątkowy obraz Banksy’ego trafi na aukcję pod koniec marca
Architektura & design

Brytyjski dom akcyjny Christie’s poinformował, że dochód ze sprzedaży „Game Changer’a” zostanie przeznaczony na pomoc angielskiej służbie zdrowia.

Obraz namalowany przez Banksy’ego przedstawia chłopca bawiącego się lalkami, który zamiast komiksowych superbohaterów wybrał do zabawy postać pielęgniarki. Dzieło nawiązuje do heroicznej postawy pracowników służby zdrowia na całym świecie, którzy mierzyli się ze skutkami pandemii koronawirusa. Pierwotnie grafika pojawiła się w formie muralu na szpitalu w Southampton z dopiskiem „Dzięki za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że to trochę rozjaśni to miejsce, nawet jeśli jest tylko w czerni i bieli”. Teraz oryginalny obraz trafi na aukcje i wspomoże NHS

Aukcja w Londynie

Brytyjski dom aukcyjny wystawił wyjątkowy obraz na licytacje, która odbędzie się 23 marca. Według wstępnych szacunków dzieło może się sprzedać za 2,5 do nawet 3,5 miliona funtów. W licytacji będzie można uczestniczyć stacjonarnie, w siedzibie domu aukcyjnego. O możliwości zdalnego licytowania dzieła Banksy’ego jeszcze nie poinformowano.

Fot. Gisela Schober/German Select/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*