Wystawa i licytacja współczesnej sztuki młodych, polskich artystów!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Wystawa i licytacja współczesnej sztuki młodych, polskich artystów!
Architektura & design

Znany na całym świecie malarz Michał Zaborowski we współpracy z domem aukcyjnym Desa Unicum stworzył wyjątkową galerię sztuki obiecujących twórców.

Projekt „Sztuka Dzisiaj. Wybór Kuratora” powstał z kooperacji największego domu aukcyjnego w Polsce ze znanym i docenianym na międzynarodowym rynku sztuki artystą Michałem Zaborowskim. Akcja odbywa się już kolejną edycję, a tym razem o objęcie wystawy i aukcji kuratorstwem poproszono malującego od ponad 5 dekad twórcę. Zebrane dzieła będzie można obejrzeć w galerii Desa Unicum w Warszawie do 22 czerwca. Na ten dzień zaplanowano również licytację sztuki, która rozpocznie się o godzinie 19.00.

Jakie dzieła można obejrzeć podczas wystawy?

Podczas wystawy, a także samej aukcji można zobaczyć lub zakupić obrazy malowane na płótnie czy papierze, malarstwo akrylowe, olejowe lub wykonane sprayem, a także rzeźby stworzone z brązu, szkła oraz stali. Jedną z najciekawszych propozycji tegorocznej edycji projektu jest obraz Martyny Ścibior „Pomyślałam o sobie”, który został namalowany lakierami do paznokci.

Fot. Bill Oxford/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*