Adobe Stock
Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Uzyskanie pożądanego koloru włosów nie zawsze jest łatwe podczas koloryzacji, ale nie trzeba stosować za każdym razem inwazyjnych farb czy mieszać ze sobą kolorów. Można zastosować tonowanie. Oczywiście jest to metoda profesjonalna, którą należy wykonywać w salonie fryzjerskim. Dziś dowiecie się więcej na jej temat, a także przedstawimy Wam zasady bezpiecznej koloryzacji włosów cienkich i osłabionych.
Przed farbowaniem włosów cienkich i osłabionych trzeba koniecznie dobrze je wzmocnić i to niezależnie od tego jakim preparatem będą farbowane. Wzmacnianie należy rozpocząć na kilka tygodni przed farbowaniem, stosując metodę hair cycling. Nie można zapomnieć o stosowaniu szamponów i odżywek z proteinami, np. jedwabiu, które są odpowiednie do włosów osłabionych. Włosy dzięki temu stają się gęstsze, gładsze, lepiej nawilżone. Warto stosować też maskę ze składnikami pochodzenia roślinnego. Poza proteinami sprawdzi się niacynamid, który również wzmacnia włosy, reguluje wydzielanie sebum, a ponadto łagodzi podrażnienia. W trakcie procesu odbudowy przed myciem można stosować jeszcze łagodny peeling na skórę głowy, zawierający ekstrakty owocowe.
Drugiego dnia rutyny pielęgnacyjnej należy po prostu nawilżać włosy. Bardzo dobrze sprawdzają się kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego i wody lamelarnej. Po zastosowaniu szamponu na bazie kwasu hialuronowego, mocznika czy też skwalanu, można sięgnąć po maskę, która wzmacnia nawilżenie. Ostatnim etapem jest nałożenie na długości wody lamelarnej, którą aplikuje się ruchem zygzakowatym i pozostawia na zaledwie 20 sekund. Chroni włosy przed wysoką temperaturą podczas stylizacji, a także niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Trzeciego dnia warto stosować preparaty odżywcze. Mowa o szamponie, który w swoim składzie zawiera naturalne oleje zamykające łuskę włosa i odżywce o tych samych właściwościach. Po myciu na końcówki warto zastosować olejek dopasowany do porowatości włosów. Tego dnia można też wykonać olejowanie włosów, a następnie umyć je przy użyciu łagodnej odżywki i szamponu z kwasem hialuronowym.
Gdy włosy są cienkie i osłabione, to nie należy ich dodatkowo osłabiać agresywnymi zabiegami. Dlatego zamiast klasycznego farbowania lepiej wybrać tonowanie. Dzięki temu można nadać włosom blask, dodać refleksów i sprawić, że fryzura będzie świetnie się prezentować i zyska wielowymiarowy kolor. Koloryzacja włosów cienkich w postaci tonowania może być wykonana zarówno na włosach rozjaśnianych, jak i farbowanych. Toner do włosów nie wnika w ich strukturę, a oblepia je i sprawia, że łuski się nie rozchylają. Tonowanie można wykonywać nawet co 6 tygodni. Warto podkreślić, że toner może pokrywać nawet 50% siwych włosów. Świetnie sprawdza się po koloryzacji sombre, która polecana jest do włosów cienkich. W tym przypadku lepiej nie rozjaśniać ich u nasady, aby dodatkowo ich nie podrażniać. Aby uzyskać pożądany odcień czy pozbyć się żółtych czy pomarańczowych refleksów, fryzjer użyje właśnie tonera do włosów. Istotne znaczenie ma to, by produkt do koloryzacji nie zawierał amoniaku bądź w jego składzie była bardzo mała ilość tego składnika. Do rozjaśniania można z kolei wybierać pudry o konsystencji glinki. Sprawdzą się też półtrwałe farby bez amoniaku.