Co przyda się do hodowania myszy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co przyda się do hodowania myszy?
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Myszy to wyjątkowo przyjazne zwierzęta domowe, a ich hodowla nie jest czasochłonna ani nie narusza znacząco domowego budżetu. Przeczytaj, jak skompletować wyprawkę, aby zapewnić gryzoniom odpowiednie warunki rozwoju. 

Klatka dla myszy 

Jeśli planujesz zostać opiekunem myszy, to podstawą jest zapewnienie jej komfortowej i przestronnej przestrzeni do życia. Optymalnym rozwiązaniem jest klatka łącząca w sobie elementy szklane i metalowe. Gryzonie posiadają naturalną potrzebę zagrzebywania się i potrzebują dużej ilości ściółki, dlatego w ich przypadku dobrze sprawdza się klatka z plastikową lub szklaną kuwetą. Z kolei klasyczna metalowa nadbudowa klatki zapewnia zwierzętom właściwą wentylację, a także możliwość wspinania się po szczeblach. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu klatki oraz wymianie trocin na świeże. 

Kołowrotek

Myszy to ruchliwe gryzonie, które potrzebują przestrzeni do zabawy i ruchu. Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie w klatce plastikowego kołowrotka dla gryzoni, który pozwala zachować zwierzętom dobrą kondycję i zdrową wagę. Atrakcją dla myszy mogą być również rozmaite tunele, domki, drabinki i huśtawki zapewniające dobrą zabawę, a przy tym pozwalające na ćwiczenie zwinności i uwolnienie nadmiaru energii, co wpłynie korzystnie na zdrowie fizyczne oraz psychiczne zwierząt domowych.

Miseczka i poidełko 

Miska na karmę oraz poidełko to obowiązkowe elementy, które powinny się znaleźć w klatce dla gryzoni. Warto zainwestować w cięższą miskę (np. metalową lub ceramiczną), której mysz nie będzie w stanie przewrócić. Poidła na wodę są zwykle montowane na drabinkach klatki, co pozwala uniknąć zalania ściółki. 

Odpowiednio zbilansowana karma dla myszy

Na początek warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów pokarmu, żeby obserwować reakcję myszy na różne rodzaje karmy i potem kupować tę, która najbardziej jej smakuje. Profesjonalny sklep zoologiczny ma w ofercie sianko, mieszanki roślinne i warzywne oraz specjalne kolby dla gryzoni, dzięki czemu wybór jest naprawdę spory. Dla prawidłowego rozwoju myszy warto zainwestować w pokarmy zawierające wiele witamin, błonnika i składników odżywczych. Możesz śmiało mieszać różne rodzaje karmy dla myszy, zapewniając gryzoniom odpowiednią dawkę wszelkich niezbędnych mikroelementów i witamin. Na ściance klatki możesz zaczepić również pożywne kolby, które pełnią funkcję pokarmu uzupełniającego i pozwalają myszom zaspokajać potrzebę ścierania zębów.

Trociny i ściółka dla gryzoni

Do hodowli myszy konieczny jest zakup także specjalnych trocin dla gryzoni, które są chłonne i wiążą nieprzyjemne zapachy. Dla myszy najlepiej sprawdzą się ekologiczne trociny oraz naturalna ściółka, które zapewniają komfort zwierzęciu i charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym. Warto wybrać produkty, co do których mamy pewność, że są bezpieczne dla zwierząt i biodegradowalne.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*