Luksusowe zabiegi spa dla dłoni

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Luksusowe zabiegi spa dla dłoni
Beauty

Dłonie to jeden z tych obszarów ciała, które najszybciej zdradzają nasz wiek. Jak zachować aksamitną skórę dłoni i dumnie je eksponować, a nie chować w kieszeniach? Poddając je działaniu nowoczesnych zabiegów pielęgnacyjnych. Oto kilka z nich!

Luksusowe zabiegi spa dla dłoni łączą przyjemne z pożytecznym. Do ich przeprowadzenia wykorzystywane są aromatyczne olejki i pachnące wywary z ziół. Zabiegi spa bazują na naturalnych środkach, spośród których każda kobieta może wybrać to, co najbardziej jej pasuje. W przypadku dużego uszkodzenia naskórka dłonie poddawane są działaniu różnych zabiegów.

Kąpiele dłoni

Do najczęstszych, a przy tym najbardziej oszczędnych zabiegów należą kąpiele dłoni na bazie minerałów, soli morskiej i olejków roślinnych i eterycznych. Taki zabieg uprzyjemni pobyt w salonie i przygotuje skórę do dalszych, bardziej radykalnych czynności.

Peeling skóry dłoni

To obowiązkowy punkt w pielęgnacji skóry dłoni, polegający na usunięciu z niej martwych komórek. Złuszczana jest przy tym zewnętrzna warstwa naskórka.

Maski do rąk

Maski rozwiązują konkretne problemy skórne: uzdrawiają, regenerują i redukują plamy pigmentacyjne. W zależności od celu zabiegu maski zawierają różne składniki: wybielające, antybakteryjne czy regenerujące. Skuteczna maska nie może spełniać wszystkich tych funkcji. Przed nałożeniem maski skórę dłoni należy dokładnie oczyścić. Otwiera to kanały, przez które niezbędne substancje szybciej przedostają się do komórek. Doświadczony kosmetolog doradzi Ci, która maska będzie najodpowiedniejsza w Twoim przypadku.

Masaż rąk

Przyjemny i pożyteczny zabieg, który rozluźnia mięśnie i zwiększa elastyczność skóry dłoni. Mechaniczne oddziaływanie na mięśnie i skórę dłoni zwiększa też wchłanialność naturalnych olejów czy specjalnych kremów użytych w czasie masażu.

Leczenie skóry parafiną

Parafina jest szczególnie zalecana porą zimową. Zabiegi parafinowe rozgrzewają głębsze warstwy skóry, usprawniając przepływ krwi. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona i oczyszczona. Zimne, ale też gorące powietrze wysusza skórę, która pierzchnie i traci wilgoć. Już jeden zabieg parafinowy ożywia i rozświetla skórę, która staje się jędrna i odmłodzona.

Manicure leczniczy

Manicure SPA to nie tylko obróbka skórek i paznokci. Celem tego zabiegu jest nadanie skórze wokół paznokci zdrowego wyglądu i wzmocnienie samych płytek. Cienkie warstwy skóry u podstawy paznokcia są podatne na wysuszenie i utratę wilgoci. Zaradzi temu właśnie manicure SPA, który wykorzystuje balsam lub wywar z ziół, regenerujący krem do masażu, odżywczą maskę i nawilżający balsam pod koniec zabiegu. 

Pielęgnacja rąk składa się z czterech etapów. Najpierw dłonie poddawane są kąpieli zmiękczającej. Po nałożeniu balsamu kosmetolog odsuwa i usuwa skórki. Następnie dłonie są poddawane masażowi z użyciem odżywczego kremu, a na końcu na paznokcie nakładany jest lakier.

Manicure leczniczy może też przewidywać peeling i odżywczą maskę po kąpieli. Przed rozpoczęciem wszystkich czynności specjalista rzetelnie ocenia ręce klientki i określa, jaki rodzaj zabiegów jest wskazany oraz na ile uszkodzona jest skóra.

Ogółem biorąc, po przejściu pełnego pakietu zabiegów spa skóra na Twoich dłoniach będzie piękna i zadbana. W utrzymaniu tego efektu konieczna jednak będzie codzienna troska o wygląd dłoni.

Zdj. główne: Womanizer Toys/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*