Czy warto kupować zamienniki perfum?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy warto kupować zamienniki perfum?
Beauty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zamienniki perfum to tańsza alternatywa luksusowych, markowych pachnideł. Ich twórcy, zainspirowani wyjątkowymi kompozycjami zapachowymi, tworzą odpowiedniki bliskie oryginałom. Często nie sposób poczuć różnicy pomiędzy pierwotną wersją, a zamiennikiem! To trwałe perfumy damskie oraz męskie, które choć kosztują zdecydowanie mniej, uwalniają cudowny aromat przez cały dzień.

Jakie są zalety zamienników perfum?

Choć na pierwszy rzut oka mogą one wydawać się gorszą jakościowo alternatywą oryginalnych, markowych zapachów, potrafią zaskoczyć! Zainteresowanie nimi rośnie. Przemawia za tym wiele zalet.

  1. Wyjątkowy aromat

Aromat zamienników perfum jest bardzo zbliżony do oryginałów. Często nie sposób odróżnić jednych od drugich! Nierzadko zdarzają się przypadki, kiedy to po użyciu zamiennika można usłyszeć od innych słowa takie, jak: „O! Też uwielbiam Hugo Bossa” lub „Czy to Armani?”. Tylko Ty jednak wiesz, że to zapach inspirowany! I to w bardzo atrakcyjnej cenie.

  1. Wysoka trwałość

Myślisz, że skoro piękny zapach niewiele kosztuje, musi w takim razie tracić na trwałości? Nic bardziej mylnego! Zwróć jednak uwagę, by zamiast wody toaletowej, której stężenie jest niższe niż 10%, wybierać wodę perfumowaną, w której stężenie substancji zapachowych wynosi nawet 20%. Dzięki temu zyskasz pewność, że ulubiony zapach będzie towarzyszył Ci przez cały dzień. Sprawdź, od czego zależy trwałość perfum!

  1. Niska cena

Koszt zakupu oryginalnych, markowych perfum to często setki złotych. Nie każdy chce przeznaczać tak dużej części budżetu na zapachy. Na szczęście odpowiedniki kosztują znacznie mniej (ich cena jest często kilkunastokrotnie niższa). To szczególnie ważne w obecnych czasach, kiedy wielu z nas szuka oszczędności.

  1. Różne pojemności

Chcąc kupić oryginalne perfumy, najczęściej możesz wybrać spośród maksymalnie dwóch wersji pojemności. Przy zamiennikach perfum nie ma takiego problemu! Zdarza się, że dostępne są nawet cztery opcje, wśród których znajdziesz zarówno 10-mililitrowe, jak i 100-mililitrowe flakoniki. Te najmniejsze doskonale sprawdzą się, jeśli chcesz przetestować dany zapach, a największe – gdy chcesz uzupełnić zapas swoich ulubionych perfum.

  1. Większe możliwości testowania

Oryginalne perfumy to często duży wydatek. Zapewne gdybyś zdecydował się na ich zakup, wybrałbyś jeden zapach. Co jednak, gdyby zakupiony aromat nie przypadł Ci do gustu lub ewoluował, by po kilku godzinach pachnieć już gorzej, niż na początku? Odłożyłbyś go na bok, żałując straconych pieniędzy… Wybierając zamienniki perfum, nie masz takiego problemu! Jeden flakonik niewiele kosztuje, a opcji jest mnóstwo. Wybierasz, kupujesz i mieszasz do woli różne warianty, a dzięki możliwości wyboru nawet 10-mililitrowych wersji w niskiej cenie, nie żałujesz, gdy któryś zapach Ci się nie spodoba!

Możesz mieć świetne perfumy – i to bez kompromisów!

Świetna jakość, piękny zapach, wysoka trwałość… Skąd, więc bierze się niska cena zamienników? Oryginalne perfumy kosztują sporo, jednak znaczna część ich ceny to koszt marketingu i promocji marki. Wybierając je, płacisz także za logo! Jeśli nie zależy Ci na nim, wybierz odpowiedniki. W ich przypadku głównym kosztem, jaki ponosisz, jest właśnie ukryty we flakoniku, piękny zapach. Firmy produkujące i sprzedające zamienniki perfum nie przeznaczają tak dużych kwot na reklamę, dzięki czemu cena zapachów jest znacznie niższa.

Fot.: 21 swan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*