Ekskluzywne dodatki, które odmienią wygląd Twojej sypialni

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ekskluzywne dodatki, które odmienią wygląd Twojej sypialni
Architektura & design

Sypialnia to jedno z najprostszych pomieszczeń pod względem urządzenia. Do wykończenia nada się każdy materiał, a lista niezbędnych mebli jest krótka i oczywista. W takich warunkach dość łatwo przesadzić z dekoracjami, jak i popaść w banalność. 

Jeśli stojąc pośrodku sypialni, stwierdzasz, że czegoś jej brakuje, zerknij na naszą listę ekskluzywnych dodatków i zobacz, czy nie ożywiłyby Twojej sypialnianej przestrzeni!

Naczynia i rzeźby

Każdą sypialnię, zarówno tę skromną, jak i bogato urządzoną, możesz ozdobić adekwatnymi do wnętrza naczyniami lub rzeźbami. Figury mogą stać na podłodze, półkach czy stolikach nocnych. Jeśli decydujesz się na jakąś dużą wazę, poprzestań na jednej, pamiętając, że taki nabytek będzie się dobrze prezentować w dość przestronnej sypialni. W małych pomieszczeniach lepiej będzie wyglądać zestaw kilku niedużych rzeźb lub naczyń.

Rośliny i kwiaty

Zielone rośliny są nie tylko ozdobą sypialni, ale też jej „płucami”. Dzięki nim powietrze jest bardziej czyste i rześkie, co sprzyja głębszemu i zdrowszemu snu. Donice, wazy i skrzynki z kwiatami możesz umieścić, gdzie tylko zechcesz, począwszy od parapetu, a skończywszy na wezgłowiu łóżka. Pamiętaj tylko o tym, że nie wszystkie rośliny wprowadzają dobrą energię do naszego domu. Nie wszystkie też służą zdrowiu.

Tapeta stereoskopowa

To najlepszy pomysł dla właścicieli małych mieszkań. Tapeta stereoskopowa u wezgłowia lub naprzeciw łóżka upiększy Twoją sypialnię i sprawi, że stanie się przestronniejsza. Tapeta może pokrywać ścianę całkowicie lub pełnić rolę wrót do innego, cudownego świata snów. W sypialniach imponująco wyglądają tapety z ogromnymi kwiatami wchodzącymi w głąb leśnych duktów, płynącymi rzekami czy opadającymi z pionowych ścian wodospadami. 

Baldachim

Cienka, półprzezroczysta tkanina, okalająca Twoje łoże, to nie tylko ozdoba sypialni, ale też funkcjonalny przedmiot. Z pomocą baldachimu zaciemnisz miejsce do spania, zbudujesz kojącą i intymną atmosferę, a do tego uchronisz się przed atakiem namolnych owadów.

Zegar

O poranku wielu z nas w pierwszej kolejności nieporadnie usiłuje odnaleźć na stoliku nocnym zegarek. Aby ukrócić te poszukiwania, proponujemy powiesić stylowy zegar naprzeciwko albo nad wezgłowiem łóżka. W sypialni urządzonej w staromodnym stylu świetnie będzie się prezentować zegar wahadłowy lub z kukułką. Ale uwaga: rozbrzmiewający w nocnej ciszy mechanizm może zakłócić Twój sen, choć równie dobrze możesz się do niego przyzwyczaić.

Akwarium

Patrzenie na barwne egzotyczne rybki napawa spokojem, odpręża i wycisza. Wobec tego czemu by nie uzupełnić wnętrza sypialni stylowym akwarium? Ten pomysł jest wart rozważenia, choć niewątpliwie wymaga dość sporej inwestycji, zwłaszcza jeśli marzy Ci się imponujący zbiornik, w którym urządzisz prawdziwe domowe morze. Nawet nieduże akwarium z kilkoma ciekawymi osobnikami ubarwi i ożywi sypialnię.

Kominek

Instalacja prawdziwego kominka w sypialni to zadanie pracochłonne i kosztowne. Efekt jednak wart jest wysiłku. Jesiennym czy zimowym wieczorem, owinąwszy się w wełniany pled i patrząc na tańczące jęzory ognia, tysiąc razy powiesz sobie „dziękuję” za tą decyzję. A jeśli nie chcesz wprowadzać tak drastycznych zmian w swoim domu, zawsze możesz pomyśleć o kominku elektrycznym, który nie brudzi, jest lekki, a przy tym imituje prawdziwy ogień i wypełnia sypialnię ożywczym ciepłem.

Zdj. główne: Spacejoy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*