Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Beauty

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie tylko okulary przeciwsłoneczne, ale również korekcyjne, mogą stać się niebanalnym elementem stylizacji zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Właściwie dobrane nie tylko ochronią nasze oczy, czy spełniają funkcję korekcyjną, ale też dodają nam uroku i podkreślą nasze atuty, a nawet kamuflują niedoskonałości. Podczas wyboru okularów, warto więc kierować się między innymi owalem swojej twarzy. Jak jednak dobrać okulary do kształtu twarzy? Podpowiadamy.

Twarz okrągła jakie okulary wybrać?

Twarz okrągła charakteryzuje się tym, że jej szerokość i długość są do siebie zazwyczaj zbliżone. Takie osoby dodatkowo mają relatywnie niskie czoło, pełne policzki i zaokrąglony podbródek. Dobierając okulary do okrągłej twarzy, warto szczególną uwagę zwrócić na modele, które wyszczuplają i wydłużają rysy, a więc kwadratowe, prostokątne czy zwężające się ku dołowi. Osoby z okrągłą twarzą, powinny stawiać na oprawki kanciasto-prostokątne i unikać modeli okrągłych.

Twarz kwadratowa jak wybrać okulary?

Twarz kwadratowa charakteryzuje się tym, że jej wysokość i szerokość są do siebie zbliżone. Czoło i podbródek są dość wysokie. Linia podbródka, policzków i skroni z kolei jest mocno zaznaczona. Wybierając okulary pasujące do twarzy kwadratowej, warto postawić na modele, które wysmuklą i złagodzą jej ostre rysy. Warto więc sięgnąć po zaokrąglone oprawki lub te w stylu aviator. Mogą być one również cieniowane. W takiej sytuacji warto postawić na wersję z ciemniejszą górą i jaśniejszym domem.

Twarz podłużna – jakie okulary wybrać?

Twarz podłużna wyróżnia się pionową linią podbródka, policzków i skroni oraz wysokim czołem. Wybierając okulary, warto więc postawić na modele, które optycznie skrócą twarz. W tej roli świetnie sprawdzą się wersje okrągłe i owalne. Lepiej jednak zrezygnować z idealnie okrągłych modeli na przykład lenonek, a także małych opraw.

Twarz trójkątna – jakie okulary wybrać?

Twarz trójkątną charakteryzuje wysokie i szerokie czoło, a także łagodna linia szczęki z mocno zaznaczonym podbródkiem. Wybierając okulary, które podkreślają atuty twarzy prostokątnej, warto stawiać na modele okrągłe lub zaokrąglone. Mogą być one pozbawione opraw. Osoby o takim owalu twarzy, powinny zdecydowanie unikać modeli z prostą i masywną linią.

Twarz owalna – jakie okulary wybrać?

Owalny kształt twarzy uznawany jest za idealny. Charakteryzuje się wysokim czołem, zaokrąglonym podbródkiem, a jej najszerszym miejscem jest linia kości policzkowych. Osoby z owalną twarzą mogą sięgnąć po każdy typ okularów przeciwsłonecznych lub korekcyjnych, ponieważ w każdym będę wyglądać dobrze. Okulary w tym przypadku nie powinny być jednak dłuższe niż maksymalna szerokość twarzy.

Grafika: www.freepik.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*