Nieruchomości przemysłowe na sprzedaż – rozwiewamy najczęstsze wątpliwości!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nieruchomości przemysłowe na sprzedaż – rozwiewamy najczęstsze wątpliwości!
Lifestyle

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestycja w nieruchomości sprzedawane przez komornika wielu osobom wydaje się niezwykle intratna, inni z kolei oceniają ją jako zbyt skomplikowaną i unikają korzystania z niej. A jak jest w rzeczywistości? Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie warunki należy spełnić, żeby przystąpić do licytacji komorniczej, o czym koniecznie musisz pamiętać i dla kogo jest to rozwiązanie godne rozważenia!

Licytacje komornicze nieruchomości – kilka kluczowych kwestii

Informacje dotyczące tego, jakie nieruchomości przemysłowe na sprzedaż od komornika są aktualnie wystawiane, znajdziesz w obwieszczeniach, które pojawiają się regularnie. Zawsze występuje w nich informacja dotycząca ceny wywoławczej, lokalizacji, kluczowych danych technicznych, w tym stanu budynku, a także jego przystosowania do prowadzenia konkretnej działalności. Możesz umówić się z komornikiem, aby zobaczyć wybrany obiekt i zyskać pewność, że faktycznie chcesz go kupić. Jeśli uznasz, że tak:

  • wpłać wadium – to rękojmia upoważniająca Cię do wzięcia udziału w licytacji, informację o jej wysokości również znajdziesz w obwieszczeniu,
  • w ustalonym terminie zgłoś się na licytację,
  • zaproponuj swoją ofertę finansową – wcześniej warto oszacować górną granicę, na jaką pozwalają Ci Twoje możliwości budżetowe.
  • jeśli licytacja na charakter elektroniczny, zarejestruj się we właściwym serwisie.

Jeżeli uda Ci się wygrać, otrzymasz z sądu informację o dokonaniu przebicia – od tego momentu będziesz mieć dwa tygodnie, aby wpłacić pozostałą część kwoty. Otrzymasz prawomocne przysądzenie własności i będziesz mógł dysponować swoją nieruchomością.

Dla kogo zakup nieruchomości przemysłowej od komornika to dobre rozwiązanie?

Z pewnością dla osób dysponujących wystarczającą ilością gotówki. Jeśli jednak planujesz kupić nieruchomość na kredyt, również masz szansę – obwieszczenia pojawiają się na kilka tygodni przed licytacją, masz więc czas, żeby dopełnić formalności w banku. Pamiętaj, że wiele z budynków może wymagać remontu i inwestycji dodatkowych środków, aby móc rozpocząć prowadzenie działalności. Mimo to warto rozważyć takie rozwiązanie, ponieważ na sprzedaż wystawiane są nieraz bardzo atrakcyjne grunty i obiekty.

Zdjęcie: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*