Kosmetologia XXI wieku – co jest wykorzystywane?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kosmetologia XXI wieku – co jest wykorzystywane?
Beauty

Artykuł sponsorowany

Nowoczesne kosmetyki wykorzystują nowoczesne rozwiązania, które zwiększają efektywność produktów. Dzięki nauce, kosmetologia poszła do przodu i obecnie w branży beauty korzysta się z odkryć i osiągnięć z dziedziny biotechnologii, farmacji czy medycyny. Jakie substancje można znaleźć w kosmetykach nowych generacji i dlaczego są one stosowane w nowoczesnych produktach kosmetycznych? Przekonaj się!   

Peptydy   

Te związki mają niezwykle szeroką gamę zastosowań w branży kosmetycznej. Wszystko to zawdzięczają różnorodnym i bardzo korzystnym dla wyglądu właściwościom. Peptydy są przede wszystkim stosowane w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i anti-age. Producenci takich kosmetyków powołują się na przeciwstarzeniowe działanie peptydów sygnałowych, które w produktach mają zapewnić lepsze napięcie, elastyczność i gęstość skóry. Dzięki nim owal twarzy ma pozostać nienaruszony nawet pomimo upływu lat. Peptydy sygnałowe mają według producenta zwiększać produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu pozostaje ona gładka i elastyczna na dłużej.  

Peptydy pod oczy mają być z kolei sposobem na zmarszczki mimiczne i “kurze łapki”. Producenci kosmetyków do okolic oczu powołują się na te same właściwości peptydów. Dzięki zastosowaniu tych związków, skóra wokół oczu ma pozostać gładka, a pojawienie się zmarszczek ma być opóźnione. W przypadku niektórych produktów, producent wspomina nawet o możliwości wypełnienia istniejących już zmarszczek, a nie tylko o działaniu prewencyjnym.  

Delikatnie muśnięta słońcem skóra to obecnie jedna z pozycji w konwencjonalnym kanonie piękna. Opalenizna jest pożądana zarówno latem, jak i w okresie zimowym. O ile w wakacje nietrudno jest się opalić, tak zimą nie jest to już tak łatwe. Dodatkowo, dermatolodzy od lat mówią o szkodliwym wpływie promieniowania UVA i UVB na skórę. Brak ochrony przeciwsłonecznej zapewnia piękny koloryt skóry, ale zwiększa także ryzyko występowania chorób oraz przyspieszonego starzenia. Peptydy na opalanie mają być odpowiedzią na ten problem. Producent określa je “sposobem na bezpieczne opalanie”. Stosowanie peptydów, będących analogową wersją a-melanotropiny, ma według producentów być zdrową alternatywą dla wystawiania się na palące słońce.   

CBD   

Na świecie nieustannie odkrywane i badane są nowe substancje i związki. Jednym z najnowszych odkryć jest obecne w konopiach CBD. Kannabidiol jest związkiem organicznym, który, według producentów kosmetyków z CBD, działać cuda. Jest on polecany przy walce z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry, ponieważ ma wykazywać właściwości przeciwzapalne. Producenci produktów w kannabidiolem zapewniają także o jego działaniu antyoksydacyjnym i przeciwstarzeniowym. CBD można znaleźć w wielu kosmetykach, od żeli i maseczek do twarzy, po kule i olejki do kąpieli. Produkty te mają przede wszystkim opóźniać procesy starzenia się skóry oraz wspomagać jej regenerację.  

Fot.: Andrey Zvyagintsev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*