Do sprzedaży w Korei Południowej trafił najbardziej nowoczesny telewizor LG od kilkudziesięciu lat. Jest luksusowy, robiony na zamówienie, a jego ekran jest zwijany. 

Firma LG Electronics wyprodukowała pierwszy na świecie telewizor ze zwijanym ekranem – LG Signature  OLED R (model RX). Sprzęt będzie można zakupić w jedynie siedmiu sklepach z elektroniką użytkowa klasy premium w  głównych miastach Korei Południowej. Cena luksusowego telewizora to 87 tysięcy dolarów. Jak podkreśla Park Hyoung-sei, prezes działu Home Entertainment firmy LG:

„Połączenie innowacji w dziedzinach technologii oraz wzornictwa jest bezprecedensowym osiągnięciem, które rzeczywiście zasługuje na miano dzieła sztuki. To prawdziwie luksusowy produkt, który pozwala inaczej spojrzeć na to, czym może być telewizor.”

Czym charakteryzuje się nowoczesny sprzęt?

Każdy egzemplarz jest wykonywany na zamówienie, dzięki czemu jego konstruowanie wymaga precyzyjności i wysokich umiejętności technicznych. Staranność wykonania i rzemieślniczy kunszt dostrzegalny jest w najmniejszych szczegółach telewizora. Jednym z takich detali jest możliwość personalizowanego graweru na aluminiowej podstawie sprzętu. Telewizor posiada elastyczną, płynnie zwijaną, 65-celową matrycę OLED. Litera R w oznaczeniu modelu oznacza możliwość zwijania ekranu. Jest rewolucyjna technologia, która po raz pierwszy wykorzystuje sprzęt elektroniczny nie tylko jako element wystroju, ale także redefiniuje zależność miedzy telewizorem a przestrzenią która go otacza.

Fot. LG Polska